Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy és szoptatás?

Pajzsmirigy és szoptatás?

Figyelt kérdés
pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert l-thyroxint szedek 5 éve a hormonszintem jó 21 hetes km vagyok a baba is szépen fejlődik talán nem lesz baj,már csak az a kérdés nem hagy nyugodni mindig elfelejtem megkérdezni a dokit ha nála vagyok hogy lehet e majd szoptatni ez a gyógyszer mellett??mennyire választódik ki a tejben és nem árt a babának a plusz hormonbevitel majd a tejen keresztül??
2010. jan. 14. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyan túlműködésem van,de lehet a gyógyszer (propycil) mellett szoptatni. Igaz nekem a gyógyszer nem hat ,így ha befejezzük a szopit,utána vagy műteni kell vagy jódizotópos kezelés... :S

Biztos van alulműködésre is olyan bogyó ami mellett lehet szoptatni. Azt javaslom,hogy a papírra amivel majd mész vissza a dokihoz írd rá a kérdésed,így nem felejted el! :)

2010. jan. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is alulműködéses vagyok, 20 hetes, 2 éve szedek rá gyógyszert.

Én úgy tudom, hogy mindig kell szedni a bogyót, a szopi nem zavar be, mert ugye ezt a hormont normális esetben a szervezetünknek önállóan kellene előállítania. A segédanyagai meg nem olyanok, hogy ártana.

A tesómnál is ez a gond van, neki szoptatás alatt túlműködésbe fordult át a pmirigy, csak azért írom, hogy majd nézetsd ugyanúgy az értékeket min 6 hetente, mert a szülés is megbolondíthatja a dolgokat...

Te szedsz jódot? Én az első 12 hétben nem szedhettem, azóta meg ne volt alkalmam még ezt megkérdezni...

2010. jan. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én is alulműködős vagyok és 14 hetes!Nekem is azt mondta a doki ,hogy a gyógyszert szedni kell és a szopinál sem lesz gond!!!!!Csak 5 hetente ellenőrzés kell!
2010. jan. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szia köszi a válaszokat én szedek jodid 200 asat hiszen nekem már nemtudja megbolonditani a pajzsmirigyemet ugyanis kivették az egészet de a baba fejlődésének kell.
2010. jan. 15. 13:23
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt kérdezhetsz is a dokitól, gyorsan szokott válaszolni!


36+2 hetes

2010. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!