Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mennyi barnázá...

Terhesség alatt mennyi barnázás a még normális?

Figyelt kérdés

Reggel szokott egy nagyobb paca lenni a vécépapíron.

Aztán utána órákig semmi.

Majd mikor nagydolgom van a vécén, akkor megint egy paca van a vécépapíron. (Pedig minden reggel zabpehellyel indítok, ami megkönnyíti a dolgot.)


Honnan lehet tudni, hogy mekkora mennyiség az, ami már túl sok?


Tudom, hogy gyakori jelenség ez, de mégis olyan ijesztő.

Egyébként szedek progit.


2014. aug. 16. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Ha szedsz progit akkor nem lehet barnázás... Elvileg nagyon pici barnázás sem normális terhesség alatt...
2014. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Haematómától is barnázhatsz, sőt, élénken is vérezhetsz! Tévedés, hogy progi mellett nem lehet barnázni. Más lehet az ok, nem a progeszteronhiány...nézesd meg dokival.
2014. aug. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsőre.. én is megijedtem rögtön, irány doki, progi. Rá két hétre vissza, még mindig barnázom, sőt már véreztem is néha de gyerek jól van. Doki nem tudja honnan vérzem de ne aggódjak mert a baba jól van. Azóta is szoktam barnázgatni néha, már nem vagyok hajlandó aggódni, nem tudok vele mit csinálni.

Egy barátnőm mesélte ő mindkét gyerekével barnázott az első 3 hónapban. Egy másik ismim végig vérezgetett, a harmadik szintén 3 hónapig. Vagy az én környezetem ilyen szerencsétlen vagy ez tényleg ennyire gyakori.

Amíg jársz dokihoz addig sztem baj nem lehet, azt meg mégsem csinálhatjuk hogy mindennap elmenjünk az orvoshoz uh-ra hogy megvan e még a baba.

2014. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 Kérlek, ne adj tanácsot, ha nem vagy tisztában a dolgokkal!


Kedves többiek! :)

Köszönöm a válaszokat. Azt mondta a doki, hogy progeszteronhiány okozza, de teljesen rendben van a terhességem. Állítólag a 10.-12. hétig tart, amig a méhlepény át nem veszi teljesen a prog.termelést.

Nem is a barnázás aggaszt, hanem a mennyisége. Nem tudom mihez viszonyítani, hogy normális-e.

2014. aug. 16. 16:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyrészt szerintem belefér, másrészt az az igazság, hogy a progis támogatáson kívül semmit nem tudnak tenni értünk. :( Gondolom, a haematomát megemlítették volna uh-on. Max. annyit tehetsz, hogy minél többet pihensz. Kitartás!
2014. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

3as vagyok, szerintem ezt nem lehet megmondani mi a normális.

Én mikor 8 hetesen elmentem a dokihoz akkor az nap tenyérnyi nagyságú barnázásom volt, meg előtte való nap is. Azt hittem vetélek de a baba jól volt.

Most 9 hetes vagyok és összevissza van. Van hogy semmi, másnap egy csepp, aztán egy nagyobb folt... viszont nekem szorulásom van az elevittől, ehetek én mellé akármit is... és ha kicsit jobban erőlködök nagydolognál akkor utána nekem is egy nagyobb folt barna van. Nem tudom mi a jó, nekem a dokim azt mondta akkor lehet baj ha elkezd belőlem ömleni a vér. Remèlem tényleg így van.

2014. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ó, szegény! nekem is szorulásom volt az Elevit mellett, most Femibiont szedek és néha túladagolom a magnéziumot. Így királyság. :)
2014. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7es mennyi magnéziumot?

6os vagyok, nem merek váltani mert a doki szerint az elevit a legjobb... mellette szedek a doki ajánlasa szerint 3x2 magnerotot is mert néha görcsölgetni is szoktam de a teherbeesés óta csak egy álom hogy valaha is úgy menjek nagywc-re hogy ne kelljen erőlködni :) Tonnaszámra eszem a szilvat és úgy se semmi, szörnyű az egész :)

2014. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy szörnyű! :) Én magnosolv-ot iszom. Granulátum, az is lehet, hogy vmi vivő anyaga hajt meg (hála az égnek). Egyet iszom egy nap, de ha két napig nem megyek budira, akkor már kettőt dobok be. Isteni! :D
2014. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szia! Én vérezgettem a terhesség elején, kaptam is rá utrogestant. Most 17 hetes vagyok és egy hete beindult a barnázás. Csak reggel van egy kicsi a wc papíron, meg nagy wv után.mesküszöm félek wc-re menni. Ma már annyira elkeseredtem, hogy beszedtem két utrogestant, hátha elmulasztja. Bár több oka is lehet, hogy ez van. Van méhszájsebem szóval attól is lehet. Azt mondják míg nem ömlik a piros vér és nem fáj semmi minden ok, de már félek wc-re menni. Csütörtökön megyek a 18 hetes geneitikai uh-ra, addig nem jövök el a dokitól, míg nem ad kielégítő választ,bár az elején sem tudta mitől volt a baj. Eddig a babánál mindent rendben találtak, szépen fejlődik. Azt hittem csak én járok ebben a cipőben, de látom mások is. Bármi van írjatok ide, hátha okosabb leszek :) én is megírom majd mit mondott az orvos. Olyan idegesítő amúgy ez, a környezetem azt mondja nyugodjak meg, nem lesz semmi baj, de néha megijjedek :(
2014. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!