Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszamentek dolgozni, ha a...

Visszamentek dolgozni, ha a babátok betölti a 2. évet?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 12:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nekünk első baba és már 34 vagyok. Biztos h nem megyek vissza, így beszéltük meg a férjemmel. Eddig arra gyűjtögettünk és tettünk félre, h itthon maradhassak 3 évig vele. Ha nagy gond van , akkro hozzányőlunk a tartalékhoz. A férjem, hálistennek jól keres, nem érezzük meg nagyon h nem keresek.Nagyon szerencsésnek érzem magam , szoktam is mondani a férjemnek, h neki köszönhetem, h lehetővé teszi. h mind a három évben ithhon lehessek a babával. Tudom, h sokan nem ilyen szerencsések.
2010. jan. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Visszamegyek én is ha letelik a két év. Igaz, hogy én még hármat lehetnék itthon ( ápr.17-re vagyok kiírva) de az anyagiak nem engedik meg , hogy itthon legyek vele. Bízom benne, hogy még lesz hova visszamenni, vagy kellek még és visszavesznek.
2010. jan. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Még az is szerencsés aki 2 évet otthon tud tölteni. Én örülök, ha 1 éves koráig itthon tudok vele maradni, mert ha lejár a tgyás a tartalékból kell élnünk, mert a gyed a lakáshitelre sem elég, apuka fizetése mag O kezdő vállalkozóként (sőt egyenlőre a pénzt viszi a vállalkozás). 3 éveben mondjuk soha nem is gondolkoztam. Az mondjuk szerintem a mai gyorsan változó világban a munkába való visszatérést is szinte ellehetlenítí egy vezető beosztásban.
2010. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én valószínűleg hamarabb megyek vissza. pénz miatt is, mert sokkal jobban keresek, meg szeretném a melóhelyet is megtartani még hosszú évekig. Látom eléggé egyedül maradtam itt. Amúgy én még 3 évet lehetnék itthon.
2010. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Alapvetően mi is így tervezzük, azaz a lányunk két éves korában bölcsibe megy. Könnyű helyzetben vagyok, mert a nővérem bölcsödei gondozónő...ismerem szinte az egész bölcsödét.

PErsze ember tervez, Isten végez. Ha esetleg anyagilag addig nem bírjuk, hamarabb kell visszamenni, de tovább csak akkor maradnék, ha a gyerekkel valami egészségügyi gond lenne, amire persze most nem akarok gondolni...

(35+ 6 hetes mami)

2010. jan. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hááát én sokat kínlódok a munkába állás miatt.


Ha visszamegyek 8 órába, akkor teljesen elszakadok imádott kislányomtól, és 70-e Ft-ot kapok fizetésként.

Ha visszamegyek 4 órába, akkor mégis az átmenet lenne, talán oviig kihúznánk így, beszokna a közösségbe stb, és "csak" 10-e Ft-al kapnék összesen kevesebbet havonta gyessel együtt.

Viszont mi van akkor, ha a főnök nem engedi meg, vagy úgy gondolja, ha 1 évig a 8 órás állást elvégzem 4 órásként, akkor minek vegyen utána vissza 8 órásba? Szóval nagyon nehéz....1 évem van még vissza.

2010. jan. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Pont ezen szenvedek én is!5 hetesen már be kellett iratni a bölcsibe,hogy legyen hely (bár így is csak protekcióval sikerült,mert már nem volt hely 2011.februárra)..bár akkor úgy voltam vele,hogy beíratom azért ha v.mi gond lenne tudjam hova vinni.ma már látom,hogy nem volt hülyeség!Most 1 éves.itthon őrlődök magamban.annyira szeretnék még itthon maradni vele de a pénz miatt nem tudok a 3. évben is itthon maradni vele.Talán ha addig jön egy másik baby :)
2010. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is visszamegyek dolgozni. Sajnos kell a pénz, és ha majd a második babával leszek terhes akkor szeretnék viszonylag jó tgyást, gyes-t kapni.
2010. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 2008.áprilisi.Én eleve csak gyest és családit kapok,de kijövök belőle rendesen,csak jól be kell osztani.soha semmi problémám nem volt azzal h nem elég a 38ezer forint.Mindig elég volt,és a gyerekemnek megvan mindene,sőt többi sm int kellene.Pedig apuka nem ad bele semmit.Ő fizeti a lakást,meg a kaját,én mindent ami a lányunkal kapcsolatos.

3évig terveztem az itthon maradást,de mivel áprilisi,így nem tehetem meg hogy fél évig szeptemberig 12ezerből a családiból éljünk úgymond...így mikor két és fél éves lesz szeptemberben akkor megy bölcsibe.BÁr ő nagyon szereti a gyerekeket,és a társaságot így szerintm nem lesz probléma!

2010. jan. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!