Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes kismamák! Ez most...

Diabéteszes kismamák! Ez most miért van?

Figyelt kérdés
8.7 mmol/l volt a terheltem, voltam diabetikusnál, és egy napi cukormérésnél 5.2 volt a legmagasabb mért érték étkezés után másfél órával. 11 mérés volt! 4.1 volt az éhomi. Azt mondta a főorvos úr, hogy semmi teendő nincs a továbbiakban, néha méregessem magamnak otthon. Most akkor nem is vagyok diabéteszes?
2010. jan. 14. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem a terhelted icipicit sok ha jol tudom 7.9 a határ de a mért értékeid tökéletesek a terheltet sem sokkal lépted tul szerintem ezért mondta. én is cukros vagyok nem terhességi hanem egyébként is és ugyanilyen jok az értékeim bár én inzulinos vagyok. de szerintem minden oké veled! boldog babavárást!
2010. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nem így megy. Az étkezések után 1 órával kell mérni, és az nem lehet több 7,1-nél. Senkit nem érdekelt, hogy 1,5-2 órával visszaállt a normál tartományban.

A 8,7 valóban sok, én is úgy tudom, hogy 7,8-7,9 a határ.


Én nem dietetikussal beszéltem, hanem a szakrendelőben voltam, a cukorgondozóban.

Azt nem tudom, hogy akivel beszéltél, ő szakrendelőben dolgozik-e...szerintem szakorvos tudja megállapítani, hogy cukorbeteg vagy-e vagy sem, ő dönti el, hogy kell-e diéta vagy sem, mert nem mindegy mit eszel, mennyi szénhidrátot, egy cukorbeteg is tud annyit enni, hogy jó legyen az eredménye.


Minden jót!

(35 hetes cukorbeteg mami)

2010. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!