D injekció?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondoltál?Az Anti-d-re?
2010. jan. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, véletlen írtam ki:)


Végül is csak hasonló kérdéseket kerestem ahhoz amit ki akartam írni!


Hogy vetélt e már el valaki azért, mert nem kapott Anti D-t?


Mert nekem volt egy spontán vetélésem, és nem kaptam utána semmit, nem is tudtam, hogy kell.

Aztán terhes lettem 4hónap múlva, és elment a baba. a 8. héten leállt a szíve. Így volt egy missed ab-em 7 hete, és 5 napja. Az után már kaplam injekciót.

Furcsáltam, hogy még mindíg nem jött meg...erre vasárnap pozitívat teszteltem... hát véletlenül megint terhes lettem...és nem tudom, hogy most mi lesz...5 hetes voltam hétfőn, és hétfőn kell vissza mennem...

2010. jan. 14. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom (én is Rh- vagyok), hogy csak akkor adnak Anti-D-t, ha a baba + (én is csak akkor kaptam). Az ellenanyag jelenlétét a vérből simán ki tudják mutatni még vetélés után is. A terhesség alatt végig figyelik, hogy a vérben jelentkezik-e ellenanyag, ha igen, akkor kezelést igényel a dolog. Nekem már a vércsoportmeghatározásos papíromon ott volt az ellenanyagszűrés eredménye is. Többször is kellett laborba járnom amiatt, mert negatívos vagyok... egy 4 gyerekes anyuka
2010. jan. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja! És gratulálok!!!
2010. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39 hetes vagyok, és RH - szintén. Nálunk automatikusan beadják az anti D-t, akármilyen a pici vércsop.ja. Az apuka amúgy RH +. Folyamatosan kellett vinnem a véradóba plusz egy ampulla vért, véradásnál mindig egyel több ampullám volt ez miatt. Kiskönyvbe is beírják.
2010. jan. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2 gyerekem +, 2 negatív. Csak akkor kaptam Anti-D-t, amikor + -os gyerkőcöm született, amikor érdeklődtem, azt mondták, - babánál nem kell...
2010. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!