Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami módja a rosszullét...

Van valami módja a rosszullét enyhítésének?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok és már ott tartok hogy napok óta nem tudok ennyi, egyfolytában szörnyen érzem magam, amit megeszek, az rövid idő múlva visszaköszön...
2010. jan. 13. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem nagyon volt. Csak akkor nem voltam rosszul, amíg ettem vagy aludtam.


De sokaknak beválik a hideg fodormenta-tea, a gyömbértea, a B6 vitamin, vagy akár a kóla.


Arra vigyázz, hogy a napi sokszori, 8 fölötti hányás már terhességi vészes hányásnak minősül, és mivel a babára-mamára egyaránt veszélyes, ezért orvoshoz kell vele menni, kórházi ellátást igényel (infúzió).

2010. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ez így folytatódik ki fogsz száradni. Nem ártana a nőgyógyászoddal beszélni, mi ilyenkor a teendő.
2010. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem két módszert ajánlottak. az egyik, hogy ha tehetem aludjam át a reggeli rosszulléteket.sajnos ez nem ment mert még dolgozom.A második egész jól bejött. Mielőtt felkeltem egy fél szelet kenyeret az ágy mellé tettem és még fekve megeszegettem. Utána itta pár korty tejet amivel a vitamint bevettem.Volt, hogy ennek ellenére is visszajött minden, de legalább csak 4 hányást tudtam felmutatni az eddigi 27 hét alatt. Időnként úgy éreztem, hogy az egész hasam szétdurran. Nem keményedés hanem olyan volt mintha a hasfalam kart volna szétrepedni. Erre meg csak az jött be ha keveset ettem és napi 5-6 adagra elosztva. Az is inkább könnyen emészthető étel volt. De az ilyen időszakok után 1-2 hét alatt látványosan nőtt is a pocakom. Remélem valamit azért tudtam segíteni.
2010. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! nem akarlak elkeseríteni, de nekem az 5. héttől a 10. héig non-stop megállás nélkül ez volt, semmi nem segített. Volt, hogy egész nap csak ropit ettem, abból sem sokat persze. Csak azt tudom mondani, hogy kitartás, ezen sajnos túl kell esni!
2010. jan. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
B6 vitamin, ásványvíz és próbálj meg szárazabb ételeket enni. De a B6-ot tényleg szedd! Ezt egy olyan anyuka tanácsolja neked, aki az 5. hónapig hányt :) Ebből az első fele volt szörnyű, aztán már csak reggelente szerencsére.
2010. jan. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

B6 vitamin, a hideg szénsavas italok is segítenek, és már javasoltam sok koraterhes kismamának a Salvus vizet. Valami isteni, h milyen gyorsan segít, tényleg pár percen belül helyrerakja a gyomrod.

Az első hetekben szinte víz helyett ittam.

Az erősen savanyú dolgok is segíthetnek, egy szelet citrom például.

Én mindig este voltam rosszul, és pirítóst kívántam mindig:)

2010. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a 6. héten kezdődtek a rosszullétek. Enni semmit nem tudtam, aztán megkívántam valami ételt ( Sport csokit, savanyú káposztát, bármit ), azt megettem és rögtön ki is jött.

Ami fontos: folyadékot próbálj meg inni.


Nekem az orvos javasolt az étkezések után egy-egy kis pohár colat (nem light!!!). Nekem is segített.

És több ismerősömnél bevált a gyömbéres keksz, bioboltban lehet kapni.


Remélem elmúlik a rosszulléted. Nekem a 12. hét után múlt el.


Boldog babavárást!

18 hetes kismama

2010. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!