Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a 12. heti uh. A...

Ma voltam a 12. heti uh. A doki szerint minden rendben van a babóval. Nyakiredő is 1,4 orrcsont is ok. Ennek ellenére ajánlotta, hogy csináltassam meg a down tesztet. Nem kötelező, de azért gondoljam meg. Hogyan döntsem el?

Figyelt kérdés

Egyikünk csadádjában sem volt ilyen betegség. Bár az igaz hogy 33 éves vagyok. Azaz érzésem, hogy ez is csak a pénzről szól.

Vagy nem?


2010. jan. 12. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Én 35 vagyok,és én akartam megcsináltatni,de a védőnő lebeszélt róla,hogy ha jó a 12 hetes uh,az afp,és a 18 hetes uh,akkor teljesen felesleges.Azóta túl vagyok rajta,hál istennek minden jó,még genetikusnál is voltunk és rendben van a kislányom.ESetleg ha ingyenes a teszt(van ilyen hely is)akkor csináltasd meg.22 hetes kismami
2010. jan. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én (34 évesen) most szültem, és megcsináltattam.Hívd fel a helyi kórházat, és kérdezd meg, hogy ott meg lehet-e csináltatni ingyen.Már egy csomó helyen van rá lehetőség.Szerintem érdemes.Nem tudom hol laksz, de a székesfehérvári kórházban és a Nővédelmi Tanácsadóban is ingyen csinálják.

Az uh már megvan, csak egy vérvételt fognak csinálni és kész is.

2010. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.Ha a 12hetes uh-n már volt orrcsont,akkor biztos,hogy nem Down-os a babád,mert a beteg babáknak(Down kór)csak 16-17hetesen kezd el kialakulni az orrcsont.Nekem ezt egy genetikus doki mondta.Ha rendben volt az uh és a tarkóredő is 3ml alatt van,ott minden ok,de ez az én véleményem,a korod miatt sem ajánlott még,ha van fölös 25000ft-od akkor csináltasd meg,de szerintem inkább menjetek el 4Duh-ra és mozizzatok egy jót,ott alaposan átnézik a babát is és még a neme is kiderülhet:DBoldog babavárást:)

Üdv.16hós kisfiú anyuja

2010. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én most vagyok 31+2hetes,anno én is megcsináltattam a kombinált tesztet,mert bár semmi rossz jele nem volt,a doki ajánlotta,mivel csupán 1 vérvételről van szó,és itt a sejtbanknál Budapesten ingyenes.érdemes utánanézni,mert vannak kórházak,ahol szintén ingyenes.mit veszíthetsz?engem megnyugtatott.

boldog babavárást

2010. jan. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül a korod miatt ajánlotta.
2010. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!