Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik 28nappal a kiírt szülési...

Akik 28nappal a kiírt szülési időpont elött igényeltétek a Tgyás-t, mit kellet csinálni? Kitölteni? Ilyesmi.

Figyelt kérdés
Fontos lenne, mert a táppénzemből éhen halni sem tudunk.Nem tud segíteni sem a munkáltatom, sem a körzeti.Már csak 1 hetem van.
2010. jan. 12. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:
A körzeti orvostól kérni kell egy olyan rózsaszín táppénzes papírt, amin azt ixeli be hogy terhes vagy és ráírja a szülés várható időpontját. Ezt az igényléssel együtt elküldeni az oep-hez vagy a munkahelyedre ha kifizetőhely.
2010. jan. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan így kell ahogy az előző írta. Én előtte táppénzen voltam.

Elmentem háziorvoshoz, lezárta a táppénzem, kitöltött egy új orvosi állományba vételi igazolást (rózsaszín), amire ráír egy kódót (asszem 8-at), ez azt jelenti, hogy terhes vagy, ráírja a szülés várható időpontját, és tgyás kezdeti dátumát. Ezzel elballagsz a céged könyvelőjéhez (nálunk így kell), kitölti a foglalkoztatói igazolást, amin ráírja, hogy tgyás miatt tölti ki, ráírja a havi béreidet, adataidat stb.....ezzel a foglalkoztatóival+orvostól kapoott papírral elballagsz az OEP-hez, ahol elkérik a kiskönyvet - lefénymásolják, leadod a papírokat és utalják a lóvét. Én dec. 29.-én intéztem, és már megkaptam a decemberi uccsó 4 napra a tgyás lóvét:)

2010. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!