Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez a szörcsögés? Más...

Mi lehet ez a szörcsögés? Más is tapasztalta már?

Figyelt kérdés

26 hetes kismama vagyok. Tegnap reggel és este is furcsa, ritmikus, szörcsögő hangot hallottunk a pocimból, a méhem felől. Olyan volt, mint a gyomorkorgás, csak rövidebb, lejjebbről jött, és szabályos időközönként, kb másodpercenként ismétlődött. A neten még csak hasonlót se találtam.


Tapasztalt már valaki ilyet? Nem tudjuk mire vélni.


2010. jan. 12. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam én is hasonlót,de én úgy gondoltam,hogy annyi minden zajlik ilyenkor bennem hogy ez természetes.Hiszen a baba.. szervezeted folyamatos változáson megy keresztül.Szerintem ne ess pánikba...de ha nem vagy biztos,inkább fordulj szakemberhez.Nekem pl...kb.30hét körül,teljes csend lett a pocimban... :) további jó babavárást
2010. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem félek, a babám jól van, szépen mocorog meg bokszol, nemrég volt vizsgálat is, minden rendben van. Csak kíváncsi vagyok.


Kérlek, ha van tapasztalatotok, vagy hallottatok ilyenről, akkor írjatok még.

2010. jan. 12. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Szörcsögést ugyan én nem hallottam, de az ütemes apró "mozgások" csuklást szoktak jelenteni. Nem lehet, hogy az? A babák sokszor csuklanak a pocakban.
2010. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De igen, csuklást is szoktam tapasztalni. Nagyon édes. :-) De amikor a szörcsögés volt, akkor nem mocorgott egyáltalán. A férjem a hasamra tapasztotta a fülét, úgy hallgatta, a kissrác meg meg se moccant, csak szörcsögött ütemesen... Aztán abbahagyta.


Elalvás előtt meg bulit rendezett a hasamban. :-) Szóval él és virul, de hogy adhat ki ilyen hangot? Hangszálai már vannak ugyan, de levegőt honnan venne hozzá? Nem értem. Vagy a gyomra korgott volna?

2010. jan. 12. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Végre valaki, akinek hasonló tünete van :)

Nálam a 14. héttől van ilyesmi, én sem tudom, mi ez. Én most vagyok a 18. héten, a baba mozgását még nem éreztem, csak ezt a gyomorkorgáshoz hasonló hangot.


Segíteni sajnos nem tudok, csak gondoltam megírom, hogy én is tapasztalok hasonlókat. Főleg reggel. De ez nem gyomorkorgás.


Boldog babavárást.

2010. jan. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, neked is. :-)


Köszönöm, hogy megírtad. Legalább nem vagyok vele egyedül.

2010. jan. 13. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!