Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Pipolphen tablettát miért...

A Pipolphen tablettát miért kell szednem?

Figyelt kérdés
Tegnap este kicsit véreztem, ezért elmentem ma dokihoz.Megvizsgált, megállípította, hogy C 2000 (ami szintén nem tudom mit jelent), és ezt a tablettát írta fel.Elolvastam a betegtájékoztatót, amin az van, hogy terhes és szoptató anyák nem szedhetik.De vajon mire jó akkor?Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen!Köszönöm!31 hetes Kismami
2010. jan. 11. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam:

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A PIPOLPHEN 25 MG BEVONT TABLETTA ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A készítmény egyes allergiás betegségek tüneteinek kezelésére, bizonyos orvosi beavatkozásokkal járó émelygés, hányinger, hányás, szédülés megelőzésére és kezelésére, műtéti érzéstelenítés során az altató, nyugtató, ill. fájdalomcsillapító hatás fokozására, valamint utazási betegség megelőzésére és kezelésére alkalmazható.

2010. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam a tájékoztatót, de nem sikerült megfejteni a felírás okát... Szerintem hívd fel, kérdezd fel, most pontosan mire is írta ki...

"Cx az cervix, azaz méhnyak. A 3 a méhnyak hosszát jelenti, 3 cm. Az első 0 a külső méhszájat, a második 0 a méhnyakcsatornát, a harmadik 0 a belső méhszájat jelöli. A 0 értékek azt jelentik, hogy zártak. Ha elkezdenek kinyílni, akkor 1, 2, stb. értéket kapnak, attól függően, hogy hány ujjnyira nyiltak ki. Ez a 3000 érték az ideális, a legjobb, legalábbis a terhesség utolsó hónapjáig."

Tehát megrövidült a méhszájad, de még zárt.

2010. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elmondom, a piolt azért adják terhesen, mert lenyugtatja a mamát, és a babát is, így kevesebbet lesz fent, így tuti az ágynyugalom!Sok kórház alkalmazza, már 25 éve!A pipol erős nyugtató!Eüben dolgoztam, és ott is alkalmaztuk, esténként hogy az ellátottak nyugodtan aludjanak!


Ha rám hallgatsz nem szeded, mert függőséget okoz!Nálad, és a babánál is!Ez bizonyított!

2010. jan. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?A 2000 azt jelenti hogy a méhszáj nyílik!
2010. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt írta fel annak idején a doki. Inkább valami nyugtató hatása volt. Reggel és este kellett szednem és állandóan aludnom kellett tőle. Ez arra jó, hogy a kismama pihenjen és ne ficánkoljon annyit :)
2010. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

kes, ha a "nyutató hatása miatt írják ki", mert a tájékoztató épp az ellentétét írja:

"Terhesség és szoptatás

A Pipolphen 25 mg bevont tablettát a terhesség ideje alatt nem szabad alkalmazni, csak akkor, ha erre az orvos döntése szerint egyértelműen szükség van. Tekintettel az ingerlékenység és izgatottság kockázatára az újszülöttnél, a Pipolphen 25 mg bevont tabletta alkalmazása nem javasolt a szülés előtti 2 hétben.

A rendelkezésre álló adatok szerint az anyatejbe kiválasztódó mennyiség jelentéktelen, ennek ellenére az ingerlékenység és izgatottság kockázata az újszülöttnél mégis fennáll."

2010. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tehát: Érdekes... ez lemaradt :D
2010. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én is azt találtam amit az első, nem értem mire írta fel, kérdezz rá, én biztos hogy nem szedném addig, amíg meg nem mondja, főleg hogy rajta van, hogy terhes és szoptató nőknek nem ajánlott
2010. jan. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húú, hát nagyon szépen köszönöm mindegyőtöknek a segítséget!Hát egy rákérdezést a dokitól megér..

Különös, hogy nyugtatót írt fel, főleg, hogy még dolgozok...

2010. jan. 11. 10:56
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a dokim a haskeményedésekre adta. Előre szólt, hogy a betegtájékoztatóban benne lesz, hogy terhesek nem szedhetik. Azt mondta, hogy ne foglalkozzak vele mert már régóta alkalmazzák az egészségügyben a terheseknél. Reggel fél este egy egészet kellett szednem. Hát a keményedésekre nem vállt be de az első két napban úgy aludtam tőle mint a bunda. Utána már altatónak sem volt jó. Elfogyott egy dogoz de nem írt fel másikat a doki. Inkább magnéziumot szedek.

26 km

2010. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!