Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis, hogy nem erzem a...

Normalis, hogy nem erzem a babamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy hete kb minden nap erzem mar a kisbabat. Tegnap alig,ma pedig meg egyszer sem ereztem. Ez ilyen korban meg normalis?

19hkm


2014. júl. 30. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen normális, ne aggódj!
2014. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze. van, aki csak a 20. hét után érzi meg először. a 20.-22. hétig nem is kötewlező minden nap érezni. Egyébként az időjárás miatt is lehet nyugodtabb a babád. az enyém 27 hetes, a 20. héten éreztem először határozottam, hogy ő az, nem az a nagyon rugdosós fajta és amikor lehűl a levegeő, akkor egész nap meg se mozdul. van ilyen, hogy hidegfrontnál elvonulnak a babák. Az elműlt két-három napban az enyém csak este és hajnalban jelentkezett be egy-egy mocorgással, amúgy egész nap semmi.

Szóvaé nyugi, biztos minden rednben van.

2014. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Koszonom! :)
2014. júl. 30. 12:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem foglak nyugtatgatni, mert nem tudom hogy mi van a kicsikéddel, de az orvosi utasítás az, hogy ha 24 órát nem érzi az anya a kicsi mozgását, akkor orvos. És tudod mit? Nem tudom hogy honnan tudja az előző két válaszoló, hogy nincs baj, amikor téged sem ismernek.

Pár kérdéssel lejjebb már írtam, hogy két közvetlen ismerősöm van, akik úgy vesztették el a babát, hogy az még pociban volt és nem tudni miért hunytak el még születés előtt. Egyszerűen nem is értem, hogy anyák hogy mondhatnak egy ismeretlennek teljes biztonsággal olyat, hogy nincs baj, nyugi?????

2014. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Most mozgolodik,kicsit megnyugodtam.. nem tudjatok veletlenul hol vehetek magzati szivhang hallgatot?
2014. júl. 30. 16:27
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, igazad van, csakhogy ez a szabály, hogy 24 óra alatt kell érezni, az a 28. héttől van. Olvass utána! A 28. hét után kell érezni a babát sűrűbben. és igen, a 28 hét után kell figyelni, hogy eleget mozog-e, de 19 hetesen még annyi helye van, hogy nem várható el, hogy mindig érezze a kismama, hogy éppen mozog a baba.

A kérdező azt írta, hogy tegnap is érezte, csak nem intenzíven. Ma még nem, de lehet, hogy estélig még érezni fogja. Tehát nem arról van szó, hogy egyáltalán nem érzi. 19 hetesen még nem kötelező állandóan érezni, van aki ekkor még egyáltalán nem is érzi a babáját.

2014. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19 hetesen már nem kell szívhallgatót venned. felesleges, hiszen 1-2 hát múlva már intenzívebben, gyakrabban érezni fogod. a szívfigyelő abban az időszakban lehet jó, amikor még nem érzed mozogni.
2014. júl. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves Mindenki!

Ezt azoknak próbáljátok megmagyarázni, akik vesztettek már el babát. Annyira könnyelműen dobálóztok a "ne félj nincsen bajjal", hogy ha pedig mégis van, az a ti jószándékú lelketeken szárad. Sajnálom, de inkább ne írjátok soha, hogy nincs baj, mert ha mégis, akkor ne érezzétek soha azt a lelkiismretfurdalást, hogy ti is tehettek arról, hogy el lett csitítva a kismama, pedig egy beavatkozás akár meg is menthette volna a kicsit.


Senkit sem akarok bántani! De személyes tapasztalat, hogy amikor én kerültem kórházba, akkor az ismerősök simán lebeszéltek volna róla, mondván ez csak terhességi nyűg, holott valós szülésbeindulás volt a 26. héten. De a babám meg lett mentve.

Fontoljátok meg kérlek, amit írtam.

2014. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2014. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló mellé állok. 24 hetesen 4. napja nem mozgott, amikor elküldtek UH-ra. Addig a válasz: csak pihen.

18 hetes korától hajnalban és este volt nagyon aktív.


Szóval ha akkor elküld a doki, egy magzatvíz feltöltéssel még élne a kislányom. Az élet nem mindig habos-babos.

Menj UH-ra, követeld ki, hogy megnyugodhass, ha valami rendelleneset érzel.

2014. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!