Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az normális, hogy a terhesség...

Az normális, hogy a terhesség utolsó három hetében egyszer sem nézte meg a dokim a babámat uh-gal?

Figyelt kérdés
Én azt hittem, hogy legalább a negyvenedik héten megnézi, hogy pl a méhlepény érettségi foka mekkora, mennyi a magzatvíz, stb... Ez gáz? Felelőtlen a dokim? Vagy azért nem nézi, mert tök zárt a méhszájam?
2012. nov. 24. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy felelőtlen, nekem sem nézte. De a 9.hónapban hetente jártam ctg-re, utolsó héten meg már naponta, úgyhogy ezzel ellenőrzik a babát.

A zárt méhszáj csak az amnioszkópos vizsgálatra van befolyással,amit a 40.hét után,túlhordásnál próbálnak véghezvinni,ha nem vagy zárt.

2012. nov. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A hivatalos terhesgondozásban problémamentes terhesség esetén 4 uh van. A 12., 19., 30. és 36. héten. Egyes kórházakban 1-2 hét eltérés van, de akkor is csak 4 uh van.

Örülj neki, engem legalább 30-szor ultrahangoztak. Gondolhatod milyen volt a terhességem.


Mennyi idős terhes vagy? Mert még éppen megnézhetnek.

2012. nov. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
40+1 hetes vagyok. Jól van, én elhiszem, hogy nem kell annyit uh-zni, de aggódom, hogy minden rendben van-e a babuval. Meg ez, hogy még most is tök zárt vagyok, kicsit aggaszt, hogy megindul-e magától a szülésem, vagy indítani kell.
2012. nov. 24. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 37 hetesen lett volna a 4. UH, de lemondtam, mert a 30. hét óta kéthetente, 35. óta hetente néznek a kórházban. Teszik ezt azért, mert 2 tized hiján elérem a terhes cukros értéket, és monitoroznak emiatt, és a baba túl gyorsan nő (most utoljára egy hét alatt 36->37 80 dkg-t).

Tehát a gyakoriság inkább a problémát jelzi.

2012. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A zártság miatt ne aggódj,egyáltalán nem "kell" hetekkel vagy napokkal korábban kinyílj. Én 40+3 -ra szültem,magától indult el, normál hüvelyi szülés, és előző nap még totál zárt voltam.
2012. nov. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma anyum rám ijesztett, hogy készüljek fel, hogy lehet, hogy császár lesz a vége. Jajj úgy félek! :(
2012. nov. 25. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Na, ezt a pánikoltatást imádom..velem is ezt csinálták. Nyugodj meg, meg fog indulni magától,ha meg nem, megindítják és akkor is meg tudod szülni normálisan. Ugyanannyi esélyed van a császárra mint bárki másnak,nem a méhszájad mostani állapotától függ.
2012. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy, köszönöm a bíztatást!


Boldog babavárást!

2012. nov. 25. 22:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!