Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki Érdről? Kérdésem a...

Valaki Érdről? Kérdésem a cukorterheléses cukor vizsgálatról lenne, hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy lehet-e citromot vinni, vagy teát hogy ne azt a gelly cukros vizet kelljen meginnom:(

a védőnőt meg a dokit elfelejtettem megkérdezni:(


2010. jan. 10. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
2-2,5 dl vízbe belecsavarsz 1 citromot. És akkor avval keverik össze ott. Amúgy a terhesrendelésnél a védőnők ajtajára ki van téve a papír, ahol ezt leírják. Jobban jársz, ha viszel magaddal, mert akkor tényleg csak sima csapvizzel keverik össze, és még citromosan is elég gáz.Én már sajnos meg is tapasztaltam, elsőre ki is hánytam, úgyhogy a doki megismételtette a vizsgálatot.
2010. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia én egy kis üvegben vittem citromlevet és ott megkérdeztem hogy bele önthetem e, megengedték és úgy tűrhető volt.Olyan mint egy édesre kevert limonádé:)
2010. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat!!!
2010. jan. 10. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, azt még otthon keverd össze,de csakis igazi citrommal. És még azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy nekem azt tanácsolta a védőnő, hogy bármelyik nap mehetek, de ha lehet, akkor ne szerdán. Gondolom azért, mert akkor van ott a legnagyobb tömeg, mivel vannak olyan terhes vizsgálatok, melyekhez meg csak szerdán vesznek le vért.
2010. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Citromot is, citromos vizet is vihetsz. ÉS fontos, hogy ne old fel a cukrot. Én az előző terhességemnél máshol voltam, ott fel kellett oldani a cukrot, úgy kellett menni, hát így csináltam itt is, jól leszúrtak, majd elküldtek újabb adag cukorért, és abba már nem tudtam citromot rakni, mert azt nem vittem magammal.

A vizsgálat maga egy vérvétel, majd kb. fél óra múlva behívnak, hogy megitassák veled a cukrot és onnantól számított 2 óra múlva kell szólni, hogy lejárt az idő és vesznek újabb vért. Délután 4 óra után mehetsz az eredményért. Elvileg a 2 órát ott kell tölteni, de mikor én ott voltam rajtam kívül senki nem maradt ott, mindenki elment valahova.

2010. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!