Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy súlytöbblettel rendelkező...

Egy súlytöbblettel rendelkező kismama milyen (egészséges) étrenddel érheti el, hogy minél kevesebbet, max.5 kg-ot hízzon a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Szabályozható-e egyáltalán ez a súlygyarapodás vagy csak orvosi tanácsra? Bevált tapasztalatokat várok elsősorban.
2010. jan. 9. 13:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül a cukorbeteg kismamik diétáját tartom olyannak, amit terhesen is lehet csinálni. Én 17 hetes koromtól diétázom, most vagyok 35 hetes és eddig 7 kg-nál járok.

Ennek a diétának a lényege, hogy számolni kell a szénhidrábevitelt, a diétázó kismamik általában 160-180 ch-t esznek meg egy nap. Sűrűn, 5-6 alkalommal lehet enni egy nap. Délben a legtöbbet, általában az 50-60 ch, míg a többi étkezéseket el kell osztani, így reggel és este 30-30 ch lehet, tízórai uzsonna lehet 20-20. ch.

Hogy ez mennyi kaját jelent? Igen keveset. Pl. 20 ch kb. fél kifli és egy kefír. de 20 ch 10 dkg krumpli. Sok zöldséget kell enni és sovány húsokat, gyümölcsöt pedig mértékkel. Fehér liszt, csoki, sütike, cukor, méz nuku!


Ezt persze egy nem cukorbetegnek nem kell ennyire szigorúan venni, viszont biztos hatásos.


Persze nem árt ezt orvossal is megbeszélni, vagy a védőnővel, dietetikussal.


Minden jót!

2010. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

14:34-es vagyok.

Elárulnád, hogy miért kellett leszavazni?

2010. jan. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem is biztos, hogy a kérdező szavazott le! Bárki leszavazhat, és sajnos vannak ezen az oldalon olyanok, akiknek ez a hobbijuk, hogy leszavazgatnak másokat, függetlenül attól, hogy a kérdésre válaszoltak-e, hogy hasznos volt-e a válaszuk :( Igazságosabb lenne, ha csak a kérdező pontozhatna, de hát ez van.
2010. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

Én is súlyfelesleges kismama vagyok, szintén második terhesség. Az első terhességemnél 5 kilót híztam. Titkom nincs, mindent ettem amit kívántam, viszont 2 dolog változott a terhességem alatt, nem kívántam az édeset és nagyon kívántam a grapefruitot. Ezt értsd úgy, hogy minden este az ágyban megettem egy egész grapefruitot. Mint kiderült utólag, mert a szoptatás után elmentem dietetikushoz, a grapefruit tette meg a hatását, ugyanis több energiába kerül az emésztése mint amenniy van benne. Ugyanilyen gyümölcs a narancs és az ananász is. Most a második babával a 30. héten tartok +2 kilónál.

Azonban én elképzelhetőnek tartom, hogy te az alkatod miatt hízol "sokat" a terhességed alatt. Elárulom, hogy 2 évet próbálkoztunk mielőtt összejött volna a baba, és ez alatt a két év alatt felszedtem 30 kilót.

2010. jan. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én 15 kg felesleggel kezdtem , mire 21 hetes lettem már feljött 9 kg. Nem értettem miért hízom, aztán itt tanácsolták a lányok a sétát. 2 naponta sétálunk 1-1 órát a párommal, mielőtt lefeküdnénk, és 4 hete egy gramm se jött fel,csak a pocakom kezdett el nőni.
2010. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot, tapasztalatot.

Kistelepülésen nehéz dietetikushoz fordulni, max. az interneten tudok tanácsot kérni tőle.

A narancsfélékről azt hallottam, hogy a baba későbbi fogazatára károsan hathat, bár megvallom, nagyon kívánom a narancsot, ananászt.

Egyébként nem eszem sokat, a 14.34-es diétáját könnyen be tudnám tartani. Kisfiam pedig gondoskodik a napi sétákról. Csak még így is kételkedem, hogy fogom tartani a súlyom.

2010. jan. 11. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!