Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van közöttetek olyan kismama,...

Van közöttetek olyan kismama, aki jelentős túlsúllyal esett teherbe?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk mi is még egy babót, most neki is álltam fogyózni, de sztem csak nyárra érem el azt a súlyt amit kitűztem magam elé. Sajna vizes is vagyok, ez miatt voltam már mindenféle kivizsgálásokon, de nem találtak semmit, szednem kell a hypothiazid 100mg vízhajtót 2 naponta. Ha mégis teherbe esnék ez idő alatt, szerintetek nagyon kockázatos lenne? 171cm magas vagyok, és 104kiló. :(
2010. jan. 8. 16:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia az első terhességemet 98kg kezdtem, 125kg mentem szülni. Utána lefogytam 89kg,sokáig tartottam ezt a súlyt, mert szerettünk volna még egy babát, de sajnos nem maradtam terhes, múlt év Novemberben vissza hiztam 98kg és egyből terhes is maradtam. Én csak ilyen nagy súllyal tudok teherbe esni, pedig 3 évig tartottam a 89 kg és ez alatt az idő alatt nem is védekeztünk.
2010. jan. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szia!


178cm vagyok, terhességem előtt nem diétáztam, de a sk stressztől leadtam kb 3-4 hét alatt közel 10 kgt... akkor voltam 89, aztán terhes lettem, aztán elmúlt a stressz, elkezdtem visszaszedni, még nem tudtam a babát, de akkor vuisszajött 4kg, nem ettem másképp, csak nem stresszeltem, aztán megtudtuk a babát, feljött még 4, ez 12hét alatt, most vagyok 98kg, 11hét alatt nem híztam, nem eszek kevesebbet, se többet, csak figyelek, hogy mikor mit!!!

szóval sztem kezdj el fgyózni, a szervezeted úgy is tudja, h mi a jó neki:)

nem biztatni akarlak, se lebeszélni!!!

2010. jan. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen a sok választ! :) Én eldöntöttem, hogy nem kockáztatok, inkább lefogyok jó pár kilót, csak sikerüljön. :) De a baba érdekében MINDENT! Az előző terhességemnél mint írtam nagyon magas volt a vérnyomásom, (180/115) és 10.héttől gyógyszereztek, ezt szeretném elkerülni, hogy mérgezzem a gyerekemet! Igazából a vizesedés miatt vagyok a legidegesebb, hogy nem találják az okát, és ha lefogyok, ez az állapot akkor is megmaradhat. :( Minden jót kívánok mindenkinek, boldog babavárást, s boldog babázást nektek! :*
2010. jan. 9. 07:44
 14/18 anonim ***** válasza:
Szia, én 181 cm vagyok és 103,8 kg-val kezdtem a terhességet, most töltöttem a 22. hetet és 101 kg vagyok. Nagyon jól érzem magam, eddig semmi baj nincs se velem, se a babával.
2010. jan. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Három terhesség alatt összesen 100 kg-ot híztam. Mindig egyre kevesebb ment le szülés után, azaz egyre többel kezdtem a következőt. Nálam nem volt sosem semmi gond, még csak magas vérnyomás sem, de azért jobb vigyázni, ha elég erős vagy, fogyj, és utána vállaljátok a babát. Sok-sok erőt és kitartást kívánok hozzá!
2010. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én 85kg voltam amikor teherbe estem, egyetlen egyszer próbálkoztunk és elsőre sikerült. Semmi problémám nem volt idáig, most vagyok 37 hetes. A cukrom is jó, a vérnyomásom is. Most már 97kg vagyok. Talán egy picit ha sikerül fogynod az csak a hasznodra válhat. Szurkolok neked, hogy sikerüljön!
2010. jan. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
a vizesedés is meg is szűnhet, nekem magas volt a vérnyomásm, a fogyással meg szűnt, és nem is tért vissza a terhesség alatt se!!!
2010. jan. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!Ez szerintem alkat kérdése,hogy lesz-e bajod,vagy nem.biztos nem olyan egészséges,mint normál súllyal teherbe esni.ami engem illet,1.60 magas vagyok,és 98!voltam,amikor elöntöttük,babát akarunk.mivel 10 éve szedtem fogigátlót,a doki azt mondta,eltelhet fél év is mire összejön.gondoltam addig leadok 20 kilót,hiszen egyszer már sikerült pár éve.nos,nem telt el 1 hónap sem,kétcsíkosat teszteltem.az állandó rókázás miatt lementem 92-93ra,most 31 hetesen vagyok 103-104.nem eszem sokat,néha még mindig róka van,a cukrom jó,a vérnyomásom kezelik,de az alkati,10 éve szedek vérnyomáscsökkentőt,azzal tökéletes.egészségesek vagyunk,nem vizesedem.remélem így is marad.

biztos jobb lett volna kevesebb kilóval teherbe esni,de így alakult.ne görcsölj,az csak árthat.

2010. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!