Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van közöttetek olyan kismama,...

Van közöttetek olyan kismama, aki jelentős túlsúllyal esett teherbe?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnénk mi is még egy babót, most neki is álltam fogyózni, de sztem csak nyárra érem el azt a súlyt amit kitűztem magam elé. Sajna vizes is vagyok, ez miatt voltam már mindenféle kivizsgálásokon, de nem találtak semmit, szednem kell a hypothiazid 100mg vízhajtót 2 naponta. Ha mégis teherbe esnék ez idő alatt, szerintetek nagyon kockázatos lenne? 171cm magas vagyok, és 104kiló. :(
2010. jan. 8. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Igen.Rád is és a babára is.Kérlek védekezzetek amig le nem fogysz 15-20 kilot,mert iylen súlyfelesleggel nagyon veszéllyes tejherbe esni.meglátod hamar eltelik az idő.Sok sikert kivánok!
2010. jan. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen magas vagyok. Csak 80 körül tudok teherbeesni, már 3-szor is. Se kevesebb, se több.

A lényeg, hogy fogyj, amennyit a szervezeted enged, de legalább 10 kg-t jó lenne, tartsd a súlyt úgy 2-3 hóig, de 6 hót szoktak tanácsolni. Az idő alatt ne koplalj. Változatosan étkezz, sok antioxidánsot fogyasztva (piros gyümölcsök).

A kockázat abban rejlik, hogy a normál súlynövekedés 12 kg alatti a terhesség alatt. Te (mi) ezt nagyon nehezen fogod (fogjuk) tudni tartani, akkor pedig már koplalni nem lehet, csak pl. a szénhidrátot és sót megvonni.

Nem reménytelen, de bizony jobb, ha minél kevesebb a túlsúly, főleg ha esetleg 30 fölött is vagy.

Sok sikert a babához!

2010. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 85 kg voltam amikor terhes lettem ,3 hét múlva ne kérdezd mitől 100 kg lettem ! Nagyon nehéz terhességem volt 120 kg ! -val mentem szülni ! Magas lett a vérnyomásom ,vizesedtem! Iszonyú nehéz volt ! Most 4 hónapos a babám ,de elmegyek dietetikushoz ,mert bár lement 15 kg ,most is kövér vagyok !Hidd el ,neked könnyebb ha nem vagy túlsúlyos ! Az biztos ,hogy ha lesz még egy babánk ,előtte lefogyok !!!
2010. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat lányok! Védekezni fogunk, inkább szülessen fél évvel később gyerekünk, de legyünk mindketten egészségesek! A lányommal 117kilósan estem teherbe, majd a tizedik hét után magas vérnyomással kezeltek, végig gyógyszert kellett szednem.:S A terhességem nagyon szép volt, és örömteli, végig csináltam a diétát, majd a végére 13 kilót fogytam, de így is 3530g-al született a Hercegnőnk, makk egészségesen. :) De nem szeretnék kockáztatni, mert nem minden terhesség egyforma, lehet, hogy ezzel sokat ártanék. Egyébként 31 leszek márciusban...
2010. jan. 8. 17:08
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
én tehereesés előtt elkezdtem csinálni a 90napost,1ho alatt ledobtam 6 kilót. ekkor lettem 90kg, és estem teherbe, igy abbahagytam a diétát. most 22hetes vagyok és 94kg.igyekszem odafigelni a végén is!sok sikert neked is
2010. jan. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én 100 kg voltam, amikor terhes lettem, 35 hetesen már 125 vagyok.

Nem vagyok vizes, nincs semmi hormonzavar, pajzsmirigy, stb gond, terhességi cukrom sem lett, a vérképem tökéletes, a pocaklakóm is jól van.

A legelső próbálkozásra összejött a baba.

2010. jan. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
semmi köze hozzá,nem lesz a babádnak semmi baja,csak azért mondom,mert én is 100-zal lettem terhes.Egészségesek vagyunk mint a makk :) Ha babát szeretnél,ne hagyd hogy a kilók megkeserítsék a najaidat,te leszel a legszebb kismama ,a párod szemében tuti :D
2010. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Attól hogy nektek nem lett semmi bajotok 120 kilosan,még rettentő veszélyes és kockázatos.Felelőtlenség ilyesmit tanácsolni,hogy essen teherbe nyugodtan.
2010. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én 170 cm és 85 kg voltam, nem estem teherbe 1,5 év alatt, semmilyen gyógyszert nem szedtem, sem fogamzásgátlót sem peteérés serkentőt, a természetre bíztunk mindent!

Idén tavasszal meguntam a túlsúlyt, nyárra lefogytam 72kg-ra, továbbra is diétáztam és megtörtént a csoda...

most 15 hetes kismama vagyok két 2kg-ot híztam!

Evvel csak azt akarom mondani hogy a szervezet tudja mi a jó neki. Szóval ha elkezdesz mozogni és diétázni, mennek le a kg-ok akkor úgy is jön a baba majd, csak vigyázz akkor az étrendedre és semmi baj nem lesz.

Ismerek olyan valakit aki 20 kg túlsúllyal kezdte a terhességét, betartotta a diétát amit az orvos adott neki és 3kgot hízott összesen, mikor pedig megszült sokkal vonzóbb lett mint előtte!

Szóval menni fog! De szerintem doki tanácsát is kérd ki!

Sok szerencsét, egészséget és fogyást kívánok neked!

2010. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én 90 kg-mal kezdtem, (nem vagyok magas), 10-et híztam a terhesség alatt, és 4 nappal szülés után 90-nel jöttem haza.Könnyű terhességem volt, a szülés sem volt nehéz és semmi baja a babának.

Minden jót nektek!

2010. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!