Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetesen letenni a cigit?

31 hetesen letenni a cigit?

Figyelt kérdés
Nővérem most tudta lerakni.lehet még egészséges a baba?
2014. júl. 14. 07:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
1,10 vagyok. Hozzáteszem van egy kisfiam, és életemben nem dohányoztam.
2014. júl. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem, hogy akinek nincsen baja, az miért csinál magának.Én sajnos számos negatívumot tudok a cigivel kapcsolatban. Veszélyeztetett terhesek - akik az ágyból nem kelhetnek fel csak WC-re - ablaka alatt szívja a szintén veszélyeztetett terhes kismama a cigit. (Augusztusban, hajnalban, amikor szellőztetni lehet.) Másik eset: a terhespathológia minden reggel premierplánban hallgathatta a dohányos kismama alulfejlett babájának az nst-jét, amely borzalmasan szar volt. (Össze lehetett hasonlítani nem dohányos kismamák babáiéval.) Éa a kedvencem... a dohányos kismama visszajön látogatni abba a szobába ahol feküdt. Az újszülött baba üvöltését három ajtón át lehet hallani. Amikor megkérdezik, hogy ennyire nincsen tejci?...a válasz az, hogy de az van, csak a babának elvonási tünetei vannak. (Bár anyuka dohányzásból jött éppen akkor is, úgy tűnik a tejcivel nem választódott ki annyi amennyi a picikének kellett volna.) Nos... erre mondom azt, hogy a terhesség alatti dohányzásnak igenis vannak következményei, amelyek jóval később is előjöhetnek...és a koraintenzívhez annyit, hogy simán kerülhet oda a baba adaptációs zavarral is...mindenhonnan a csövek meg a kábelek fognak lógni belőle és folyamatosan lehet hallani ahogy valakinél valahol valami pittyeg mert éppen valami van (MINDEN TISZTELETEM AZOKÉ AKIK OTT A GYEREKEKET MENTIK!!!) De valóban ... tényleg jó, hogy mostanra sikerült és ha tényleg nem lesz semmi baj, akkor Ő egy nagyon nagyon szerencsés ember. Hozzáteszem: 10 évig dohányoztam és a gyermekem megfoganása előtt már leraktam a cigit. Nagyon sok tragédia ért az életben azóta is és számtalanszor jól esett volna rágyújtani de nem tettem... akaraterő kérdése. 10-es voltam
2014. júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

8:00-s! Inkább a 9-es válaszoló vagy nem?

A 10-es lényegében nem látott kivetnivalót a terhesség alatti dohányzásban...

2014. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
igen, bocs
2014. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
8%
Nem azt mondom, hogy nyugodtan lehet dohányozni terhesség alatt, sőt köztudottan lehetnek mellékhatásai, DE nem feltétlenül lesz annak a babának baja akinek az anyukája dohányzik. Nagyon könnyű elítélni valakit akit nem is ismerünk. Egészen biztos vagyok benne, hogy az anyukának bűntudata van, nyilván ő is jól tudta, hogy előbb kellett volna letennie a cigit, sőt életében hozzá se kellett volna nyúlnia. Bízok benne, hogy terhessége óta nagyon nagyon szerette volna letenni a cigit, de csak most sikerült. Talán terhessége alatt sok feszültség érte, nagyon régóta dohányozott, esetleg még halál eset is történt stb. és ezért ment neki neheze a cigi letétel. De végül letette, és ez a fontos. Azt sem tudjuk milyen erős cigit szívott, hány szálat szívott stb. Elítélendő ha valaki dohányzik egyértelműen, de még is azt mondom mindenki a saját életét éli és talán az ő helyzetében mi is hasonlóan viselkedtünk volna mint ő. Mások vagyunk, van akinek nagyobb akarat ereje van, van aki kitartóbb, van aki nem. DE nem lesz csak azért sérült, koraszülött egy baba mert az anyukája cigarettázik. Nyilván nem tesz jót a gyereknek, de a Budapesti szmogos levegő sem épp a legegészségesebb, sőt igazából a hipermárketek gyümölcsei sem , a többi élelmiszerről nem is beszélve és még sorolhatnám, csak hát nyilván azt nem lehet "reklámozni" hogy mennyi káros hatásai vannak ezeknek a babaára. A dohányos anyuka el van ítélve, de pl. az anyuka aki csupa vegyszeres popsitörlőt használ (nézzetek csak utána tele van kőolaj származékkal stb.) és ezzel a gyerek ekcémás jövőjét alapozza meg ő nincs megvetve. Hiszek benne, hogy minden édesanya próbálja a saját gyermeke számára a legjobbat megadni, anyagi körülményeihez képest, akaraterejéhez képest. Neki így sikerült, de SIKERÜLT letenni!
2014. júl. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Meddig? Már szerintem tök mindegy. Ha szerencséje van nem lesz beteg.
2014. júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

" de még is azt mondom mindenki a saját életét éli"


Hát épp ez az! Terhesen már nem csak a saját életét éli. Igenis egy felelőtlen, önző nőszemély. Akár tetszik, akár nem.

2014. júl. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Látom le lett pontozva a válaszom. Lehet lepontozgatni, de orvostanhallgatóként nemcsak tanultam, amit leírtam a 6. válaszban, hanem a saját szememmel láttam. Sőt, közeli ismeretségi körben történt az az eset, hogy az anyuka végigdohányozta a terhességét, és a kislány súlyos szívfejlődési rendellenességgel született. Több műtét után sem sikerült meggyógyítani, és 12 évesen meghalt.


Attól még, hogy nem mindenkinél alakul ki fejlődési rendellenesség, bizony alakulhat- akár igen súlyos is, mint a fenti példa mutatja. Olyan ez, mint az orosz rulett, csak éppen nem a saját életünkkel játszunk, hanem a gyerekünkével, akinek ,,elvileg" a legfontosabbnak kellene lennie. Persze ez az utolsó megjegyzés már az én

saját véleményem.

2014. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én meg veszélyeztetett terhesként éltem át az általam leírtakat úgy hogy közben a fél karomat odaadtam volna azért ha ehettem volna egy tál levest az asztalnál ülve és nem kellett volna fejjel lefelé szívószállal szürcsölgetni azt, vagy el tudtam volna menni úgy WC-re hogy nem attól kell félnem, hogy kieseik a gyerek ha nyomni találok, pedig szorulásom volt. Ilyen kis apróságok... Ezért vagyok azon az állásponton hogy aki terhesen cigizik magának csinálja a bajt és tudod mit...meg is érdemli, mert ennyi esze van. 12-es vagyok
2014. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!