Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a keményedés?

Milyen érzés a keményedés?

Figyelt kérdés

22.hetes első babás vagyok és ma voltak enyhe mensi szerű érzéseim.A hasamat megfogtam,de nem éreztem keménynek.Légyszi fejtsétek ki,hogy milyen érzés a keményedés!

Ez az érzés ilyenkor normális?


2010. jan. 7. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a keményedés, amit érzel. Inkább ne legyenek. Pihenj, vegyél be magnéziumot. Magne B6, ha nincs otthon, pezsgőtabletta is jó. Feküdj le. Hívd fel a dokit.
2010. jan. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A keményedés azért elég ritka ennyi idösen, próbálj meg pihenni minél többet .
2010. jan. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Egyáltalán nem korai a keményedés, én 16 hetes vagyok és 15. héten voltam az orvosomhoz. Elmondtam neki hogy néha úgy nyilall a pocim aljába és olyan mintha görcs lenne, de kb 5-6 mp ig tart. És azt mondta hogy keményedésre hajlamos vgyok. 3*2 magne B6.

És sok pihenés!

Üdv!

2010. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet keményedés. Pihenj sokat, és vegyél be magnézium tablettát. Mondd el az orvosodnak, ha találkoztok, vagy hívd fel!

Nekem is sokat keményedett a hasam,kicsit görcsölt és olyan, volt, mintha egy helyre ugrott volna össze a pocim, pár másodpercig tartott. (Bocsi, nem tudom jobban megfogalmazni:) )

Minden jót:):)

2010. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A keményedés nem biztos, hogy fájdalommal jár. Inkább olyan érzés, mintha egy nagy kő lenne az egész méhed pár másodpercre. Nem fáj, hanem csak rossz érzés. Ez az igazi keményedés. Ha ez sűrűn, esetleg ritmikusan érehzető, akkor attól nyílhat a méhszáj, ami a koraszüléshez vezethet. Ezért kell többet pihenni, illetve megnéziumot szedni. Szerintem a MAgnesii Citrici a legjobb erre. Egyébként meg tudod majd különböztetni ezt a keményedést attól, amikor már nagyobb a babád, kinyomja magát, és attól érzed, hogy kemény a pocid. Ekkor ugyanis nem az egész hasad lesz kemény, csak egy része, és közben persze érzed a mozgását.

Azt nem tudom, hogy nálad ez normális lenne-e, de ha jól értem, neked ilyen keményedésed nincs. Nekem ez a 3. trimeszterben kezdődött.


A fájdalmak, főleg, ha mensi szerűek inkább jósló fájásoknak mondható. Azt nem tudom, hogy mikortól normális ez, szerintem a Te terhességednél ez még korai, de persze nem vagyok orvos. Szóval ha ez többn napon át előfordul pihenés ellenére, vagy erősödik, mindenképpen beszélj dokival. Nekem kb 2 hete esténként vannak enyhe mensi szerű görcsim, kb 3-4 alkalommal pár perc különbséggel. A doki erre tegnap csak rálegyintet.


Minden jót!

(34+ 6 hetes mami)

2010. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Lehet,hogy kicsit túl reagáltam ezt az enyhe mensis érzést,első baba,lombikkal és mindenen aggódom!!!

Azért vettem be MagneB6-ot és most minden rendben:)

Köszönöm!

2010. jan. 7. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!