Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szégyenlem, de csak...

Nagyon szégyenlem, de csak mostanra jött meg az eszem és fogtam fel mit teszek:- (?

Figyelt kérdés
Csak most tudtam letenni a cigarettát..23 hetes vagyok. Van rá esélyem, hogy a pici babám nem látja kárát az eddigieknek? Nem megnyugtatást várok természetesen. Tudom kapok majd hideget meleget. De most már tudom milyen önző voltam, és félek!
2010. jan. 6. 22:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%

Örülök, hogy végre letetted, se sajnos nem tudom azt mondani, hogy biztosan nem lett baja a picinek. Csak remélem.


Az egész terhesség alatt nem a nikotin az, ami a gondot okozza - ez csak nálad okoz függőséget - hanem a vér oxigénhiánya. Ez a pici babának fejlődési rendellenességet okozhat, minél kisebb, annél nagyobbat. Akér amputációs jellegűt is, pl hogy hiányzik az egyik karja könyökből. (Láttam ilyen képet egy babáról, akinek az anyja dohányzott.) A durvább rendelleneségeket észrevették volna már ultrahangon, de a rejtettek sajnos csak születés után bukkannak elő.


Idősebb terhességi korban pedig koraszülést, kis súlyú babát eredményez a dohányzás. Reméljük azzal, hogy letetted a cigit, ennek a veszélye mérséklődik, és a babád időben, normális súllyal születik meg.


Még egyszer gratulálok ahhoz, hogy le tudtad tenni a cigit, és bízom benne, hogy egészséges picid fog születni.

2010. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a linket érdemes megnézni. Persze nem csak a várandósoknak, hanem mindenkinek, aki dohányzik.


[link]

2010. jan. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinél máshogy hat a cigaretta.Van olyan ismerősöm,aki egész terhessége alatt nem is keveset dohányzott,és a babája makk egészséges lett,és most sincs semmi baja.És van olyan ismerősöm is aki szintén dohányzott,és koraszülött babája lett.

De nyugodj meg és ne gondolj semmi rosszra a babád biztos egészséges lesz.

2010. jan. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze a kérdés, mikortól tartjuk makk egézségesnek a babát. Mert lehet hogy idegrendszeri károsodást okozott, mint már írták az oxigénhiány. Ebből pedig később lehet tanulási nehézség, diszlexia, hiperaktivitás stb. Amik persze nem szörnyű és helyrehozhatatlan károk, nagyobb gondot akkor okznak, ha a szülő nem gondol rájuk és nem tesz a kezelésükért. Gondolok itt arra, ha pl olvasási nehézségei vannak a gyereknek és neki ülteti a gyereket mindennap olvasni esetleg lehülyézi, ha huszonötödszörre sem írja le helyesen a szót stb. ahelyett, hogy észrevenné, hogy ez nem megy a gyereknek és segítene neki, mert legfeljebb nem magyar tanár lesz hanem mondjuk mérnök.
2010. jan. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bíztatlak,mert a te -ti érdeketek.persze én is dohányoztam évekkel a terhességem idején ,de már hamarabb megjött az eszem..Annyit mondok,nehéz lesz megállni,de ha nem akarod,hogy a kicsid baját látni akkor ne gyújts rá.Ezt vissza már nem fordíthatod,de ha nem gyújtassz rá ,rontani nem fog!!!Sajnos az én ismerőseim között akik bagóztak a baba alatt,beteg vagy koraszülött lett a kicsi-nem is akárhogy,tehát nyugtatgatni lehet magadat,reméljük,hogy tényleg nem lesz baja,de az is biztos,hogy a legfontosabb szervi kialakuláson már túl van a kicsi..azért sztem kérdezz rá egy dokinál,hátha tudják ezt vizsgálni..és nem szégyelld inkább hamarabb tudd meg ha gond van és azt is ha nincs még ha az orvos nem is fog meg dicsérni emiatt...!

18hós baba és 6hetes pocaklakó mamája

2010. jan. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
35%
Most mit vársz nem fogg rá kihatni? Bocsi de ha a gyereknek baja lesz nem fogg neked megbocsátani, mert önző és gyenge ember vagy.
2010. jan. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom megérteni azt, aki nem hagyja abba azonnal a dohányzást, ahogy kiderül, hogy gyermeket vár! Mi lehet ennél fontosabb?? A cigi???
2010. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Nem! Természetesen nem fontosabb a cigi!!! Ez egy borzalmas függőség,és én speciel nagyon nehezen szabadultam meg tőle,pedig az eszem is és a szívem is tudta mit kellene tennem,de nem ment. Gondolom Te soha nem dohányoztál....és ez nagyon jó!
2010. jan. 10. 10:45
 19/19 anonim ***** válasza:
66%
Szia,gratulálok,ügyes vagy,hogy le tudtad tenni!De nagyon légy észnél,mostmár egy szálat se szívj többet.A babádnak valószínűleg semmi baja nem lesz!A barátnőm végig cigizett,a baba egészséges,de kissúlyú újszülött lett.Örültek,hogy minden rendben.Aztán mikor először megfázott a bébi,akkor az intenzíven kötöttek ki,mert nem kapott levegőt,lélegeztetni kellett és oxigénsátorban volt,míg meg nem gyógyult.És ez kisgyerekkoráig így volt.Ezért kell letenni azt a fránya cigit.
2010. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!