Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szégyenlem, de csak...

Nagyon szégyenlem, de csak mostanra jött meg az eszem és fogtam fel mit teszek:- (?

Figyelt kérdés
Csak most tudtam letenni a cigarettát..23 hetes vagyok. Van rá esélyem, hogy a pici babám nem látja kárát az eddigieknek? Nem megnyugtatást várok természetesen. Tudom kapok majd hideget meleget. De most már tudom milyen önző voltam, és félek!
2010. jan. 6. 22:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Jobb késön, mint soha. Nagy baja nem valoszinü, hogy lett a kicsinek, de mostar ne szokj vissza a szülés után se - mert akkor is árthat a gyereknek, meg ne mutass rossz példát neki.
2010. jan. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben van olyan anyuka aki egész terhessége alatt elszívott naponta pár szálat. Egyenlőre nincs semmi baja a kisgyereknek aki már másfél éves. Nem lett koraszülött sem.
2010. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Ne ess pánikba! Biztos vagyok benne, hogy a kisbabád teljesen egészséges lesz ettől függetlenül! Az én nővérem már 5(!) hónapos terhes volt, mikor megtudta, hogy babát vár. Egészen addig bulizni járt, amikor is nem kevés alkohol (tömény!!) csúszott le neki.. ráadásul aktívan dohányzott. Sőt, mikor kiderült, hogy állapotos, a cigarettát akkor sem tette le, csak csökkentette. Mégis egy gyönyörű, majd' 4 kg-os, hatalmas életerős babája született, aki azóta is makk egészséges!

Persze nem árt vigyázni, hiszen jobb az elővigyázatosság. Most én is terhes vagyok, és mióta tudom, egy csepp alkoholt sem iszom, még ha azt is mondják, hogy 1 pohár borocska nem árt meg.. és cigit se szívok.

Szóval a nővérem példájából kiindulva, plusz elég sokan vannak, akik terhesen se szoknak le a cigiről, mégis egészséges babájuk lesz.. nem hogy van rá esélyed, de biztosan egyáltalán nem látja kárát a kisbabád, hogy eddig cigiztél. Főleg, hogy már le is tetted. Úgyhogy további boldog babavárást, és gratulálok a babához! :)


27 hetes kismami

2010. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted hogy már nem szivod!Valoszinüleg nem lesz baja a babának. Biztos savaznak majd rendesen,de az ember hibázik néha és tényleg jobb később mint soha. Jó egészséget kivánok nektek!
2010. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok! Köszönöm szépen! Remélem igazatok lesz:-)
2010. jan. 6. 23:53
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező!



A tesóm cigizett a lányával, egész terhessége alatt.Nem napi doboz, hanem napi 2-3 szál.

Az eredmény: koraszülött lett, és még aznap meg kellett műteniük, mert az aortából hiányzott egy 5 cm-es darab.

Persze volt még baja, és igen kétséges volt, hogy túléli e. 4 hónapig volt kórházban Pesten. Hála az orvosoknak,és Istennek is, most már meggyógyult, és 8 éves, már a gyógyszereket sem kell szednie. 3 évig szedett mindenféle bogyót. Ja, és még annyit, hogy valóban a dohányzás okozta ezt a betegséget nála.


Jó hogy "időben" letetted. Azt gondolom, hogy ha már ilyen csodát kapunk, akkor vigyáznunk kell rá.


Minden jót!

2010. jan. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem biztos, hogy teljesen egészséges lesz. Ezt most így előre nem lehet megmondani. Szervezettől, hajlamtól függ, hogy lesz e valami következménye. Ha szerencséd van, nem!

Egyébként még továbbra is mérgezed valamennyire a babát, hiszen a nikotinnek legalább fél év kell hogy teljesen kiürüljön a szervezetedből!

Bocs ha nem ezt a véleményt vártad.De ha most ezen fogsz idegeskedni, akkor még többet ártasz vele a picinek.

Most már letetted, próbálj megnyugodni és előre ne idegesítsd magad!

2010. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
bocs nikotinnak :)
2010. jan. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem lesz semmi baja.Rengetegen cigiznek végig a terhesség alatt, és mégis egészséges babát szülnek.Igaz, a koraszülésnek megvan az esélye, de azzal, hogy a 23.héten letetted, csökkentetted ezt is.Gratulálok, hogy sikerült:)

Egyébként ha beteg lesz a baba, az nem születésnél derül ki, hanem rá sok-sok év mulva.

Az én édesanyám cigizett velem is, és a testvéremmel is.Erősen, napi másfél-2 dobozt szívott.A tesóm koraszülött lett, én 3 héttel korábban jöttem.Egészségesen mindketten, de 20 éves koromra minden nyavajás betegségem kijött.Ill 18 évesen az asztmám, azóta fokozatosan minden....

2010. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy!Szellőztess ki,mosd jól ki a ruháidat és 1 hét múlva már szagokat is fogsz érezni!Aztán különbséget tudsz tenni a büdös és a jóillat között.

A baba biztos jól van.Az uh mutatna változást.

Néha ,főleg,amikor ideges vagyok,úgy rágyújtanék.Már nem tart vissza más,csak a józan eszem,mert 3 hónapja nem szoptatok.1 doboz cigi=3 napi pelenka árával.Az pedig egyenlő,hogy egy nem túl drága cipőt vehetek magamnak!

21 hónapja rá nem gyújtott bagós!

2010. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!