Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit okozhat a magas vérnyomás...

Mit okozhat a magas vérnyomás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
22hetes vagyok,eddig 3x mértek vérnyomást.2x teljesen jó volt(110/70,120/70). ma voltam a körzeti dokimál ekg-n, és mrt egy vérnyomást 138/70 lett. mondta h nagyon vigyázzak, ha kicsit fáj a fejem,v feszültebbnek érzem magam azonnal mérjem,s ha magas akkor orvos,mert nagyon veszályes. tudom a hipertonia amugy sem játék,de terhesség alatt miért különösen veszélyes?
2010. jan. 6. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A toxémia egyik jele.

Egyszer mért magas eredmény még nem jelent semmit, nyugi :)

2010. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A toxémia mellett azért is veszélyes, mert öregíti a méhlepényt, ami miatt romolhat a baba ellátása. A végén általában magasabb a kismamák vérnyomása, de neked még messze a vége. Persze egyszeri kiugró vérnyomás tényleg nem jelent semmit, de ha tudod méregesd otthon is.

Egyébként ma voltam a dokimnál, nekem már egy ideje 130 és 140 között van a vérnyomáson, ezért ma azt javasolta a doki, hogy szedjem a vérnyomás csökkentőt, nehogy felszaladjon.

Azért ne aggódj annyira, mert attól nem fog lejebb menni, inkább próbálj lazítani, sétálni, a mozgás segít karbantartani a vérnyomást.

Minden jót!

(34 hetes mami)

2010. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor toxémia, ha társul hozzá ödéma és fehérje a vizeletben.
2010. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Méhlepény korai öregedését, a toxémiáról írtak a többiek.
2010. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
engem toxémiával tartottak bent a kórházban,pedig csak a vérnyomásom volt magas.
2010. jan. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!