Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az utolsó harmadban ilyen...

Az utolsó harmadban ilyen gyorsan jönnek a kilók, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Most keztem a harmadik trimesztert és eddig csak 3 kilót híztam. Sajnos az elején nagyon rossz volt a gyomrom és keveset tudtam enni. Kívánós se voltam semmire. De amint beléptem a bűvös utolsó harmadba csak úgy repülnek föl a kilók. Pedig nem eszem sokat most sem,kenyérféléket, édességeket cukros ücsiket is csak mértékkel. Igaz, hogy a pocakom is hatalmasat nőtt 1-2 hét alatt.Ráadásul időnként előjön a nehéz légzés is (allergiás asztmám van).Így nagyon figyelnem kell a súlytöbbletre, hogy ne jöjjön föl sok plusz kiló, mert akkor még az is rátenne egy lapáttal.

Diétázni nem szeretnék, a cukrom is jó, a fentieket leszámítva minden rendben van velünk. Nálatok,hogy működött, működik ez a dolog?


2010. jan. 6. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért enni kell, csak nem mindegy, hogy mit. Igaz én terhescukros voltam és diétáznom kellett, ami azt jelentette, hogy kevés barnakenyér, sok zöldség, hús, alma, kevés barnarizs, stb. semmi cukros étel és ital. Tésztát meg krumplit nem ettem. A terhesség alatt 12 kg hiztam, ebben benne volt a baba súlya is, 3280 grammal született. Az orvosom a végén aggódott, hogy kicsi lesz a baba súlya, de a végén belehúzott a lánykám a hizásba. Szerintem természetes ha hirtelen meglódul a súlyod, hiszen a babád is nő a hasadban.
2010. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A baba az elején "csak növöget". A 3. harmadban viszont már heti 200 grammot hízik!

Én a 2. harmadban híztam a legtöbbet, a 3.-ban meg alig jött fel pár kiló.

Ez inkább alkati kérdés is. Összesen így is 18 kg jött fel. Szólés után lement 9 kg, szoptatás alatt meg a többi. 8 hónapig volt tejem.

2010. jan. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én terhességi cukorbeteg vagyok, így a diéta mellett a 31. hétig csak 5-6 kg jött fel. Most tartok 7-8-nál a diéta mellett, de a baba már több mint 2 kg és vizesedem is kicsit. Szerintem max. 10 kg lesz, ami feljöhet összesen, most vagyok 34+5 hetes terhes. Bár lehet, hogy ennyi sem lesz, mert nekem most megy el az étvágyam, a leányzó annyira nyomja a gyomromat, hogy igen sokszor van hányigerem, így időnként gondot okoz az előírt mennyiséget is megenni.

Mivel igen keveset híztál eddig, ne lepődj meg, hogy a baba gyors súlynövekedése mellett úgy érzed, hogy ragadnak rád a kilók. Szerintem nem kell diétáznod, viszont ha teheted és bírod, mozogj rendesen, azzal karban tudod magad tartani.

Minden jót!

2010. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!