Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Létezik kifejezett Down-kór...

Létezik kifejezett Down-kór szűréses 12. ultrahang?

Figyelt kérdés
A kórházban megkérdezték mikor bejelentkeztem a 12. uh-ra(telefonon), hogy simát akarok vagy down-kórosat.Én rávágtam, hogy simát. De aztán rájöttem, hogy nem is tudom milyen a down-kóros 12. uh. Tudtottam a 12. uh-án csak megmérik a baba méretei és a nyaki redőt. Vagy nem így van?Van valami speckós uh a 12. héten?Ez a sote I-en van.
2010. jan. 4. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a 12. heti ultrahangon megmégrik a tarkó redőt mindenképp. De lehet, hogy itt azt jelenti, hogy kimondottan a Down kor jeleire mennek rá, pl. tarkó redőt többszőr megmérik, orcsont mérése, láthatósága, stb. Nekem egyben volt a 12. heti vérvétellel az ultrahang és azt ott genetikai ultrahangnak hívták. Azt nézték meg, hogy vannak e a down kronak látható jelei, vagy bármilye más fajte elváltozásnak. De ezt szerintem minden ultrahangon megnézik..nem hiszem, hogy lenne olyan doki, aki ha valami elváltozást lát nem szólna. Talán ezt intézménye válogatja, hogy minek hívják. Akármilyen ultrahangra is mész, kérdezd a szakember véleményét a down kor látható jeleiről. Sok sikert neked!!!
2010. jan. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem kérdezték, kérdés nélkül mindent megnézett az orvos, ami Down-kórra utalhat.
2010. jan. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!