Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon császár lesz, vagy szülés?

Vajon császár lesz, vagy szülés?

Figyelt kérdés

Egyik kommentet olvasva jutott eszembe a kérdés. Magas a vérnyomásom, (igaz, terhességem eleje óta nagyon kevés gyógyszerrel 130/80, előtte gyógyszerrel is 160/110 volt) és amikor annak idején megjött, akkor ájulással keztdem, majd görcsökkel, ami "hatására" úgy elgyengültem, hogy nyögni nem tudtam, ameddig görcsöltem, szinte alig tudtam magamról.

Aztán. Anyukám annak idején, amikor engem szült, fájásgyengesége volt, valamint felszökött a mindig is normális vérnyomása, agyvérzése lett és ennek következtében fél oldalára lebénult. Engem vákuummal szedtek ki, és akkor mondták Anyumnak, hogy majd ha a kislánya szül, ezeket a dolgokat feltétlen mesélje el az orvosának. Igaz, 30 éve volt, de vajon ezek rizikófaktorok egy sima szüléshez, vagy nem befolyásolja. Jobban szeretnék szülni, de csak ha nincs kockázat. :)

20 hetes kismami


2010. jan. 4. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Mivel a vérnyomásprobléma nálad is jelentkezett, nem kockáztatnék. Orvos mit mond? Úgyis ő dönt.

A másik az, hogy ez benned van, nagyon feszült leszel emiatt és ez is befolyásolja a dolgokat. Én inkább a császárra "szavazok", pedig nem vagyok e párti.

2010. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom, elmondtad az orvosnak, átadtad az üzenetet? Ő mit mond?
2010. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még nem említettem neki, ma megyünk.
2010. jan. 4. 14:39
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Nekem voltak vérnyomás problémáim a terhességem alatt, és természetes úton szültem.Napi nyolc szem gyógyszer mellet is 130-140 volt az utolsó hónapban, bent is feküdtem a kórházban.Szülés alatt nem volt ebből probléma, azóta meg el is múlt.

2010. jan. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
nekem is magas volt a vérnyomásom és mégis természetes szülésre készültünk.aztán más miatt lett végül császár.
2010. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az anamnézis miatt feladtam a dokinak a leckét, nagyon át fogja gondolni, hogy mi legyen...
2010. jan. 4. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!