Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik merckformint szedtek...

Akik merckformint szedtek terhesség alatt, milyen lett a terhelt vércukorjuk a 24-26. hét között?

Figyelt kérdés
Megkérdezhetem hogy cukros löttyel, vagy reggelizős terhelésetek volt, és hány mg merckformint szedtetek?

2014. máj. 29. 11:31
 1/2 anonim válasza:
Szia, én 14. hétig szedtem a merckformint inzulinrezisztencia miatt. 25. héten volt a tesztreggelis terhelés (1 zsemle+2 dl tej) eredmény rossz lett: 60 perc múlva 8,3-as lett a vércukrom, már azt hittem ez tutira diabétesz... Majd 2 nap múlva elvégezték a hivatalos cukorterhelési vizsgálatot (75g cukor vízben feloldva), és 2 óra múlva a vércukrom 7,09 lett, azaz nincs diabéteszem, viszont inzulinrezisztenciám van, és a zsemlében ill. tejben lévő gyors CH megemelte a vércukrom. Nem tudom nálatok mi a vizsgálatok menete, de ha teheted kérd a cukros vizes vizsgálatot, egyrészt ez a hivatalos, másrészt megkímélheted magad egy plusz vizsgálattól. 33 hkm
2014. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Cukros lötty lesz a terhelésem, szerintem is az a legjobb és megbízhatóbb, decemberbe volt ilyen terhelésem, nem lett jó eredmény, 10,2 lett a cukrom, és megemelték a merckformint, össze is jött a terhesség :)
2014. máj. 29. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!