Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok tippet nekem, hogy...

Adnátok tippet nekem, hogy mit csináljak?

Figyelt kérdés
eddig mindent a párom tenyere alá tettem, tipikus háziasszony voltam, aki minden nap főz, mos munka mellett és mindezt örömmel, mert kötelességemnek érzem. Amikor kismama lettem, megígérte hogy segíteni fog.De most már nem bírom tovább,fáradt vagyok,fáj a derekam,óriási a pocakom.Amikor mondom neki,hogy egyedül nem megy,akkor segít valamennyit de aztán minden marad a régi és állhatok neki magam.Félek hogy ez miatt lesz korábban baba.Hogyan ösztönözhetném?Megbántani sem akarom és szó se róla,nagyon sokat dolgozik munkahelyen,de egyedül nem megy.Mi lesz ha itt lesz a pici????
2009. dec. 30. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki a konkrét feladatokat. Persze, ne tűnj kápószerűnek, kérd meg szépen, mire van szükséged, mit kell elvégezni.

Vagy mondd,hogy lefekszel kicsit, főzne neked teát? Hozna be kekszet? valamit, amiből hátha észreveszi, mire is kell figyelnie.

2009. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben felhagynék a főzéssel,és ételfutártól kérnék 2 adagot naponta!(én így fogok tenni)Ennyi!A takarítást pedig kicsit ritkábban csinálnám.A mosás gondolom nem annyira megerőltető neked..vagy igen?

21h terhes

2009. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a 2. emeleten lakunk és a mosókonyha a pincében van,tehát nem könnyű az sem.Ételfutár kizárva,itt németországban ez nem elterjedt.Egyedül vagyok itt,senki segítségem sincs.El vagyok keseredve,azt hittem egyszerűbb dolog ez a terhesség
2009. dec. 30. 19:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogyan "kierőszakolnám", hogy igenis segítsen! Persze női fifikával vezetném rá, hogy ne érezze terrornak vagy kötelezőnek. Pl.: " lennél olyan kedves, segítenél felmosni? Nem érzem túl jól magam már így a vége felé" Vagy valami ilyesmi...
2009. dec. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ismerős a helyzet :-)

nálunk az vált be,hogy amikor már nagyon elegem volt,és nem bírtam annyit,egyszerűen nem csináltam.Addig addig halogattam,míg ő is észrevette a kupac szennyest,vagy a mosatlant.és férfiúi büszkeséggel,hogy később orrom alá dörzsölhesse megcsinálta.ez most sincs másképp,pedig a fiunk azóta 14hónapos én meg 19+2hetes pocakos.

miután meg lesz a baba,annyival lesz könnyebb,hogy nem lesz hasad-és a baba eleinte csak eszik és alszik(jobb esetben)

Próbálj esetleg 2-3napra előre megfőzni,vagy félig kész kaját venni,az pikk pakk megvan.És néha szépen megkérheted a párod:édesem,elmosogatnál?esetleg elindítanád a mosógépet....

2009. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű:amit nem tudsz, ne csináld.Én mág csak 21 hetes vagyok, elég mozgékony még, de néha fáradékony. Ilyenkor közlöm, hogy xy dolgot nem csináltam, mert fáradt voltam. Ilyenkor a férjem vagy megcsinálja, vagy úgy marad:) (Általában megcsinálja, de ha megkérem valamire konkrétan, általában azt is)
2009. dec. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!