Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon terhes vagyok-e?

Vajon terhes vagyok-e?

Figyelt kérdés
A menstruációm két hete késik, viszont kb. 4-5 hónapja hagytam abba a gyógyszert. Az előző kettő rendes időben jelentkezett ám a decemberi várat magára. Nem használunk óvszert, viszont arra ügyelünk, hogy a párom ne "bennem" mennyen el.Csináltam tesztet viszont negatív lett(3 perc alatt kimutatja), és egy kis idővel később már látszott a halvány csík is miszerint lehet terhes vagyok. A teszt azt írja, hogy 10 perc után már nem számít mit mutat a csík.Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen kevés lehetőséggel is terhes lehetek, vagy lehetséges hogy 4-5 hónap gyógyszer kihagyás után még két hetet késsen?? Egyébként semmilyen rosszullétet nem érzek még, így két után sem.
2009. dec. 28. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nem mutatja még ki időben a teszt, de ott a baba, ha későn volt Pé-d. Viszont ált. gyanús a második csík még akkor is, ha időn túli. Várj még egy pár napot, aztán csinálj újabb tesztet. Mindkettőre van esélyed szerintem.

23hetes

2009. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes anélkül is hogy rosszul lennél.Szerintem menj orvoshoz és ő megmondja neked. Nem értem, hogy ha nem akartok gyereket akkor miért nem védekeztek? Ez nagy felelőtlenség. Arról tudsz, hogy akkor is terhes lehetsz, ha a párod nem benned megy el? Szinte ugyanakkora az esély rá,mintha benned élvez el. Ha nem szeretnétek babát akkor jobban jársz/jártok ha védekeztek, mert könnyen "becsúszhat" egy apróság.
2009. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felesleges ennyivel rögtön orvoshoz rohangálni. Várj még két napot, reggeli pisiből csinálj tesztet, az már biztosat mutat. Ha még akkor sincs mensid, nem is akar jelentkezni, akkor jelentkezz be orvoshoz. Valószínűleg nem sok mindent fog látni, de elküldhet egy b-hcg vizsgálatra, (vagyis vérvételre), ha magasabb a hcg-d, mint a normális, akkor bizony babás vagy.

Ha a teszt nem mutatja ki, az orvos sem fog látni semmit, mert 1500-as hcg szint alatt semmi sem látszódik. A tesztek már az 50-es szintet is kimutatják. Két naponta duplázódnia kell, szóval inkább tesztelj megint.

2009. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én tesztem egy óra múltán lett csíkos, most itt szundikál az ölemben. 2-3 nap múlva tesztelj újra, ha terhes vagy akkor időn belül megjelenik már a második csík.
2009. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok...

Ha már 2hetet késik akkor az orvos megtudja állapítani. Nekem 1napot késett mikor orvosnál voltam/más miatt/ és már akkor mondta/látta ott a baba. Az UH-nak semmi köze mennyi a hcg szint.

2009. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól a bizonyos előváladéktól is teherbe eshetsz! Nekem is meglett az eredménye. Szerintem nem a gyógyszer miatt késik. De tényleg meny orvoshoz ő már megtudja mondani a vagy-e.
2009. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi is "vigyáztunk" mindig a párommal és most a teraszon alszik az 5 hós kisfiunk :). Meg sem fordult a fejemben h terhes lehetek, és mégis , de most már olyan jó :))
2009. dec. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gyógyszer abbahagyása után nekem sem jött meg.januárban jött meg,márciusban a teszt időn túl lett pozitív.majd rá 3 hétre kiderült,hogy érkezik a bébi.most már itt nézelődik.
2009. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm a válaszokat, de sajnos nem kisbaba van a képben. Ma éjszaka megjött a miki. De azért egy-két válaszra szeretnék reagálni. Azért nem védekezünk mert, elég sokáig szedtem a gyógyszert és nem találom vmi túl pozítiv dolognak, másrészről lassan aktuális lesz a kisbaba, csak még várni kell vele egy picit. De ha éppen becsúszna, nem bánnám, sőt nagyon örülnék neki.

Szóval mégegyszer köszönöm szépen!

2009. dec. 29. 09:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!