Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkorának kell lennie egy 38...

Mekkorának kell lennie egy 38 hetes magzatnak?

Figyelt kérdés
Nekem 2870 grammot mértek, és azt mondták, hogy kicsi. Nektek mekkora volt ennyi idősen?
2009. dec. 26. 21:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, nehogy bepánikolj! Egy átlagos 38 hetes baba 3100 g, de ez átlag, a babák pedig ritkán olvassák az orvosi teszteredményeket! :) Az átlagostól eltérhetnek, szerintem HA tényleg 2870 g a babád, az max. egy kicsit kisebb az átlagostól, de legalább könnyebb lesz megszülnöd, kint pedig bőven lesz ideje megnőni! Egyébként meg ezekre a mérésekre nem igazán lehet azt mondani, hogy pontos. Nekem az utolsó hetekben meg sem mérték, a dokim mondta, hogy azért, mert FÉL KG ELTÉRÉS LEHET az UH által mért adat és a baba valós mérete között. Nekem azt mondta a dokibácsi, hogy a paraméterek alapján egy átlagos, 3 kg körüli babára számítsak, nem is volt igazán nagy pocim sem. A szülészorvosom is meglepődött, mikor kibújt a fiam 4002 grammal.... :D A babámnak a fejkörfogata a középérték alatt volt mindig és ugye ez az egyik alapja a tömegszámításnak.


Tehát nyugalom, semmi baj a babáddal!!!!


Könnyű és gyors szülést kívánok és egy NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET!!!

2009. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nekem hatalmas pocim van, és 30 hetesen meg nagyobbnak mérték, ezért is lepödtem meg kicsit. Remélem tényleg csak az Uh volt pontatlan.
2009. dec. 26. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenkor 3600grammos volt babám és 39hét5 naposan 3930grammal jött világra.És mivel 2 baba így könnyebb volt megszülnöm mint az elsőt pedid ő 3390gramm volt.
2009. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elso lanyom 38+6 hetesen szuletett, 2700g-mal, 48 cm-rel, egeszseges, formas baba volt, csak pici. A masodik lanyom 38+5 hetesen 3350 g-mal es 53 cm-rel szuletett, de Ot mar 33 hetesen ekkora sulyunak mertek. Ugyhogy szerintem ne aggodj, nem tudjak mindig pontosan merni.
2009. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem kell feltétlenül a megadott paraméterekkel rendelkeznie a babónak, a lényeg, hogy egészséges legyen.

Neked legalább mondtak becsült súlyt, nekem mindig azt mondták, hogy jó nagy a baba és a korához képest mindig 2 héttel többre becsülték. Majd kiderül, ha már kinnt lesz. 38 hetesek vagyunk

2009. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia nekem a 36 hetes Uh-án azt mondták,hogy 2600g-os a fiam erre pont egy hétmúlva megszültem 37 hetesen 4200g-al.Ne aggódj.Most meg se kérdezem mekkora a lányom.:)

33 hetes km

2009. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!