Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki 4 kilo körüli gyereket...

Aki 4 kilo körüli gyereket szült az terhessége alatt szedett valami vitamint?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez pusztán genetika.

Nekem 4455 grammal született a fiam és 3 hónapig szedtem csak az elevitet mert sokat híztím tőle. Után külön szedtem a folsavat és mindig azt mire szükség volt a baba fejlődéséhez. Mindenki azonnal rávágja amikor megtudja mennyivel szültem, de én is 60 cm voltam és 4100 gramm. Tuti genetika és van egy olyan érzésem, hogy azok terjesztik az ellenkezőjét akiket bánt, ogy ők esetleg pici babának adtak életet. Pedig ráér megnőni az a kicsi és nekik vmivel könnyebvb lehetett, nekem majdnem leszakadt a szeméremcsontom a súlytól.

2009. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel (4350 gr) a 9. hétig szedtem Elevitet, utána csak folsavat.

Másodikkal (4100gr) kb. 7. hétig szintén Elevit, de csak 2 naponta. Mindkettővel a teherbeesés előtt max. 1 hónappal kezdtem szedni.

De a nagy súly nálunk inkább a genetikából adódott, férjemmel mindketten nehézcsontúak és az átlagnál magasabbak vagyunk.

2009. dec. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én végig szedtem az Elevitet,minden nap. 55 cm és 3700 g lett a baba.
2009. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A laikusok állítják, hogy a vitamintól, a dokik, védőnők tagadják. Én az 1.-vel az 1. trimeszterben szedtem csak, 4,17 kg lett. Már akkor is mindenki vészmadárkodott, hogy nem is kellett volna szednem a vitamint. A kórteremben mindenkinek 4 kg felett volt a babája, és ők is mondták, hogy nem is szedték a vitamint.

Most 32. hétben vagyok, és még mindig szedem. Sajnos antibiotikumot kellett szednem egy hibás toxoplazma diagnózis miatt, ami eléggé tönkretette a vérképemet, aztán meg náthás lettem. Érzem is, hogy magnézium, kálcium hiányom van. Szóval inkább szedem. A doki mondta, hogy a gyerek 3 héttel nagyobb a koránál. Anyósom már egyből rávágta, hogy milyen hülye vagyok, hogy szedem a vitamint. Ja, inkább legyen mindenféle ásványi anyag meg vitamin hiányom, az sokkal jobb a babának is, meg nekem is.

Igen ám, de régen nem volt terhesvitamin. Mégis az egyik nagynéném 2-szer szült 5 kg-s gyereket. Mi is mind a 3-an 4 kg felett voltunk e testvéreimmel. A férjemmel mind a ketten magas növésűek vagyunk. Szóval én még a teherbeesés előtt tisztában voltam vele, hogy 4 kg felett lesz, akármit csinálok. Ja, és híztam vagy 14 kg-t, szóval még csak nem is az, hogy sokat eszem.

2009. dec. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szedtem semmit.37. hérte született a fiam 4200g-al.

Most sem szedek semmit.Kiváncsi vagyok:)

33 hetes km

2009. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Semmit nem szedtem be a terhességem alatt, és 4300 gramm volt a lányom születési súlya.
2009. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Védid szedtem Gravidát és 3110 gramm lett a fiam. Ez genetika, nem vitamin kérdése.
2009. dec. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!