Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Páromnak két lánya. Várható,...

Páromnak két lánya. Várható, hogy én fiùt szülök neki? Vagy valószínûbb, hogy lány lesz?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok.
2014. ápr. 1. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem valószìnűségen múlik, és semmi köze az "egy apától egyféle gyerek" dologhoz. :) Bármilyen nemű lehet a babátok.
2014. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Biológia órán nem tetszett részt venni...


Az anya kizárólag X kromoszómát ad, az apa spermiuma tartalmazhat X vagy Y kromoszómát. Tehát a férfinál dől el a gyerek neme, nem a nőnél.


XX kromoszóma = lány

XY kromoszóma = fiú

2014. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Páromnak már volt egy fia mikor megismerkedtünk. Nekem 2 lányom született tőle. tehát bármi lehet a babátok.
2014. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm kettes, azok nevében, akik nem jártak bioszra! :)

én szerencsére jártam! :D


Kérdező, tudod régen, amíg nagy sötétség volt e téren szokás volt a nőt "hibáztatni", hogy nem "tud fiút szülni".

Hogy milyen nemű gyereketek lesz, ez csak és kizárólag az apán és a véletlenen múlik!

2014. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs köze a már megszületett gyermekek nemének a magzat neméhez.


Már eldőlt :)


Pontosan 50-50% eséllyel indul, mint minden más magzat. (olyan ez, mint a kockadobás)


Borzasztó nagy butaság és tudatlanság lenne azt hinni, hogy vannak "csak lányokat gyártani tudó" és "csak fiút nemzeni képes" apukák :)- ilyen szülők nem is hiszem, hogy valóban feltételeznek, mert legkésőbb általános iskola 6-7. osztályában megvilágosodik a diák is :)


A te xx ivarsejted mellé a véletlen/sors/Isten (kinek melyik szimpatikus) sodor a párod készletéből XX (= lány) vagy XY (=fiú) párt és így alakul ki, hogy a babátok milyen nemű lesz.


Persze az is igaz, kutatásokkal igazolták, hogy a különböző genetikai anyagot hordozó spermiumoknak más-más az életképessége, mozgásának sebessége, súlya, PH tűrő képessége stb.- de erre 100%-osan alapozni nem lehet, esetleg lehetséges elősegíteni, hogy nagyobb VALÓSZÍNŰSÉGGEL fogantassék a fenti tudományos tények alapján kislány vagy kisfiú- de ettől ugyanúgy benne lehet a kalapban egy-egy "renitens" a statisztikai ÁTLAGtól eltérő ivarsejt :)


Egyébként dőlj hátra, nyugodj meg, a kérdés már kb. 7 hete eldőlt, és kb. 3-10 hét múlva meg is tudod az eredményét.


Boldog babavárást.

2014. ápr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Biologiaval tisztaban vagyok, csak az ismerosok mind azt mondtak, hogy tuti many lesz. Kivancsi vagyok, hogy masoknal hogyan alakult.
2014. ápr. 1. 09:44
 7/11 A kérdező kommentje:
*lany
2014. ápr. 1. 09:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Az ismerősök átírták a biológia szabályait? Vagy nem értem, miért jelentene cáfolatot a "az ismerősök" véleménye?


A fogantatás pillanatában befolyásoló tényező a fent már említett pH érték, hogy a peteérés épp milyen fázisban van, de ezeket csak szigorú laboratóriumi körülmények között lehetne mérni. Így meg elég ritkán esnek teherbe nők.



De, érdekességképp: a Föld populációjára vetítve nagyjából tartjuk az 50-50%-os nemi arányt. Háborúk után érdekes módon több fiúmagzat szokott születni. A pontos okát még kutatják, de ebből is látszik, hogy az evolúció teljes populációs szinten bonyolult dolog.

2014. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Férjemnek már volt egy fia amikor megismerkedtünk, és nekünk kislányunk született! A férfin múlik,hogy lány vagy fiú lesz, és ezt soha nem lehet előre tudni. Szinte minden férfi ismerősömnek van lánya és fia is, konkrétan csak 3 olyan ismerősöm van akiknek csak azonos nemű gyermekei születtek!
2014. ápr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
"Páromnak két lánya" Oké, először tanulj meg helyesen fogalmazni, aztán vállaljatok több babát. Amúgy meg a kérdésre: ezt így nem lehet megmondani. Például nekünk megmondták, hogy biztos, hogy fiú fog születni, mert visszamenőleg mindig fiúk születtek mindkét ágról. Mégis lány lettem.
2015. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!