Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba, vagy a terhesség 12 ....

A baba, vagy a terhesség 12 . hetében kell a genetikia vizsgálatokat végezni (Down-kór, stb.. )?

Figyelt kérdés

Mert azért az minusz 2 hét is sokat számít.. Tehát még csak 10 hetes a baba, ha annaka korát nézzük.

Ha kb.7 hetesen, baba kora szerint csak 5 hetesen megyek először orvoshoz az gond lehet ?


2008. júl. 24. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A terhesség 12-ik hetében kell kell menni. A terhességed alatt végig a terhességi kort fogják alapul venni minden vizsgálatnál,nem a baba korát. Boldog babavárást!
2008. júl. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A baba 12 hetes korában csinálják, ugyanis az ő méretei kellenek.

A nyaki redőnek akkor kell 3 mm alatt lenni. Mikor kisebb egyrészt nem is látszik, másrészt biztosan kevesebb.

Nekem is 13 hetesen és 3 naposan nézték, mert a babóm akkor volt 12 hetes és 1 napos.

Remélem segítettem.

Boldog babavárást!

25 hetes kismami

2008. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
most te hány hetes vagy?csak azért kérdem mert kiváncsi vagyok nagyon mert nekem is kisebb a babba 1-1.5hétel és jövö héten menék a 12hetes ultrahangra
2008. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én még annyira az elején járok, hogy még nem teszteltem,mert késett múltkor is egy hetet, ezért adok még vasárnapig időt...de amúgy, ha az vagyok akkor lassan 5 hetes leszek, babóca meg csak 3 hetes lesz, ha lesz ? :))Volt oka rá, hogy legyen mondjuk..de majd meglátjuk, lehet csak beképzelem, hogy az vagyok és azért nem jön meg ! :)
2008. júl. 24. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:

NEM a baba kora kell, h 12 hetes legyen, hanem a terhessege, akinek a 13. heten volt a vizsgalat, nem jot irt.

Lehet a 13. heten vizsgalni, de nem azert, mert a babakora szamit, hanem azert, mert ez meg belefer.

Ergo NEM 14 hetes terhesen van a 12. genetika uh.!!!!

2008. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És akkor, ha vmi baj van a babával meddig lehet elvetetni ? Nem a 12.hétig ? Ezért nem értem, ha 12 .héten vizsgálnak, és vmi baj van, akkor mikor tudnak beavatkozni... ?
2008. júl. 24. 19:11
 7/8 anonim ***** válasza:
akor nem tudnak már be avatkozni meg kell szülni,nekem a barátnöm igy járt januárban ott derült ki hogy nagyon beteg a babab és meg kellett szülni neki
2008. júl. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ha olyan próbléma merülne fel a babánál, ami az élettel összeegyeztethetetlen, pl. nyitott gerinc, vagy nyitott koponya..., akkor 24. hétig még el lehet vetetni, de csak is az orvos mondhatja ezt ki.
2008. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!