Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes kismama vagyok P3...

19 hetes kismama vagyok P3 pozitiv a rakszuresem! Ez mit jelent? Fertozest, gyulladast? Tudom, hogy P5 a rak.

Figyelt kérdés
2014. márc. 28. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

P1: a lelet negatív, az életkornak és egészséges állapotnak (ciklus, terhesség, menopauza) megfelelő, jóindulatú sejtkép.

P2: szintén negatív lelet. Az adott anatómiai területen előforduló, éptől ugyan eltérő, de nem rosszindulatú sejtkép.

P3: kóros sejtek jelennek meg a kenetben, de nem lehet eldönteni, hogy gyulladás következményeiképpen, vagy pedig daganatfejlődés korai fázisát jelzik. Vagyis a P3 szint nem rosszabb, mint a P2-es szint és nem jobb, mint P4-es. Ha valakinek P3-as az eredménye, megfelelő kezelést kell kapnia, majd meg kell ismételni a vizsgálatot. Amennyiben ismét P3-as lesz a lelet, szövettani elemzés elvégzése is történhet, az alcsoporttól függően.

P4: rosszindulatú diagnózist jelent: a kenetben daganatsejtnek tartható sejt található, értelmezése azonban a különböző laboratóriumok gyakorlatában eltérő lehet.

P5: sajnos, egyértelműen pozitív lelet, biztos, hogy daganatra utal a sejtkép. A rosszindulatúság minden citológiai kritériumát mutatja.Az utóbbi, azaz P4-es és P5-ös jelű kenet esetében szövettani vizsgálatot kell végezni az okok tisztázása végett.

2014. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én végigcsináltam egy terhességet P3-as értékkel. Többször kell majd menned rákszűrésre a terhesség alatt. Nekem mindig azt mondta az orvosom, hogy ez az eredmény nem jelent semmit. A szülés előtt visszaállt P2-re. Minden ugyanúgy zajlott, mint egy "normál" terhességnél.
2014. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi! Ez megnyugtatott!!!
2014. márc. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!