Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakorlatokat vannak,...

Milyen gyakorlatokat vannak, amit annak érdekében végezhetek, hogy beforduljon fejjel lefelé a babám?

Figyelt kérdés
A 31. hétben még medencefekvésű volt. Most vagyok a 33. hétben, nem tudom jelenleg hogy fekszik, majd csak aug. 4-én megyek legközelebb ultrahangra, de szeretném, ha addigra már jól helyezkdene, mert később egyre kisebb az esélye.
2008. júl. 22. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én azt hallottam, hogyha négykézlábra állsz és akkor csak lóg a pocid azzal segítesz abban, hogy megforduljon a baba. Nem tudom, hogy mennyire hatásos ezt én is csak úgy fél füllel hallottam valahol.

34 hetes kismami

2008. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez a bajom. 32 hetesen rossz irányba fordult. :(

De nem árthatunk neki ha vissza akarjuk fordítani?

Pl a köldökzsinórral lesz valami baj...

2008. júl. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Altalaban van oka, amiert a babak nem fordulnak be, rovid zsinor vagy ratekeredett zsinor, esetleg beakadt a keze-laba.

A egykezlabas nagyon durva, mert a nap minden masodik ebren tolott orajaban 15 percet kell terd-konyok tartasban toltened ahhoz, h esetleg segitse a befordulast.

Azert az eleg kemeny szerintem.

2008. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igazából van rá mód, ha aszülésre sem fordul be,akkor lehet próbálkozni, de felügyelet mellett, gépekre kötve szakorvos szülész végezheti. Nem kellene aggódni, a 31.-33.héten merre fele van a baba, otthon nem biztonságos ababaforgatás..inkább annyit tehetsz, hogy megkéred arról már hallottam hogy bevált.

Az erőszakos gyakorlatok miatt pedig előreeshet a köldökzsinór és meg is van a baj, de az a négykézlábraállós válasz nem rossz, hátha még segít is.

2008. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam. A 30.hétig faros volt,most a 35. hétben már koponyafekvésű, szépen befordult. A minap beszéltem a barátnőmmel, aki azt mondta, hogy lámpával(pl:elemlámpa) kell a pocak alját világítani, amire állítólag a Picurik befordulnak, mivel fordulnak a fény felé.Nem tudom mennyire hatásos, de szerintem ártani nem árt.Szorítok nektek!!!Sok sikert!
2008. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom, inkább nem csinálok semmit, nehogy valami kárt okozzak. Arra nem is gondoltam eddig, hogy talán meg van az oka, amiért nem fordult még be. Azt hiszem ezt is a természetre bízom, lesz ami lesz. Inkább csak megkérem a picikémet, hogy forduljon be, ha tud. Köszönöm a sgítő válaszokat.
2008. júl. 23. 08:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia..szerintem van meg ideje befordulni....Nekem elso baba volt( 2 hete szultem) es szules elott 4 nappal talpra se tudtam alni olyan fajdalmaim voltak...azt hittem itt az ido pedig csak 38 hetes voltam....azelott tudtam, hogy nincs jo pozicioban s csaszart is emlegettunk a dokival.Ez a fajdalmas nap utan masnap dokihoz mentem es mar be volt fordulva:-))Ra 4 napra szivargott a magzatviz es beindult a szules....szoval siman lehet, hogy csak kesobb fordul be.
2008. júl. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, ha nem fordul le. De azért segíthetsz neki, ha más akadálya nincs. Az enyém most fordult le, a 35. héten. Egész eddig faros volt.

Fontos, hogy egyenesen ülj mindig. A lábaidat ne tedd keresztbe. Ne feküdj háton, és ne pihenj fálig ülő helyzetben, és sajna a lábakat sem ajánlatos felpolcolni, pedig jól esne. Amennyit lehet, maradj talpon, mozogj. Nekem ajánlották a nagylabdát, most is azon ülök. Ha tudsz négykéláb olvasni, próbáld úgy. Vagy térdelve dőlj előre a labdára.

Én ezekre figyelek, de mondom, nem tudom, hogy végül ettől fordult-e meg, vagy amúgy is megfordult volna... De ezekkel biztos nem ártasz neki, és a hátadnak is jót tesz.

2008. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!