Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama akinek...

Van itt olyan kismama akinek van vmilyen háziállata? Nekem vadászgörim van. Kevesebbet nyúltok hozzá, vagy ugyanannyit játszotok vele? (a kézmosást tudom)

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 16:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Most két viziteknősünk és egy cicánk van. Én amúgy sem dédelgetem a macskát, kint lakik a kertben. A teknősöket meg azért nem pucolom, mert nagyon nehéz a terrárium vízzel meg kövekkel.

Az első terhességem alatt anyosomék házában laktunk, ott több cica is volt a kertben, de azokkal sem igen foglalkoztam.

A következő terhességem megszakadt és az utólagos vizsgálatok kimutatták a toxoplazma fertőzést, de akkor már túl voltam rajta, az orvos szerint nem az okozta a vetélést.

Egy barátnőm terhesség alatt kapta el, akkor vettek cicát a nagyobb gyereknek. Attól kezdve, hogy kiderült gyógyszert kellett szednie végig és folyamatosan figyelték, veszélyeztetett terhes volt. De szerencséte a babának semmi baja nem lett, hozzá nem jutott el a fertőzés. Egyébként valahol olvastam, hogy az emberek 85%-a átesik a toxoplazma ferőzésen, és csak akkor van gond, ha terhesség alatt kapja el, de ezt (legalábbis mifelénk) mindig ellenőrzik a terhesség alatt.

2009. dec. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet baj, ha elkapod a toxoplazmozist, amit mar elöttem is irtak alt. macska terjeszt es az ürülekeben talalhato. (egyebkent a föld alatt termett gyümölcsök is fertözhetnek ha egy macska odakaparja a piszkat, de ha megmosod, megfözöd attol sem lesz semmi bajod, ha pedig eletedben egyszer a fertözesen tulestel, amit valoszinünek tartok (a betegseg lefolyasa olyan mint egy enyhe natha, ezert nemtudjuk h az valojaban toxo. volt e)akkor akar nyalogathatod is a macskadat, azert ne tedd. Nekem is van egy kutyim, ugyanugy dedelgetem, jatszok vele, szeretgetem stb. 38. hetet töltöm es semmi bajunk sincs. Ha odafigyelsz az altalanos mindennapi higieniara, semmi bajod nemlehet.
2009. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk egy édes kutyánk és két cicánk van. Nagyon szeretem őket. Sőt most még remélem hogy kiskutyáink is fognak születni.

Ugyanannyit foglalkozom az állatkákkal, csak nem puszilgatom a cicákat, mert előtte azt is megtettem, most csak simogatom őket és a kutyát is. Az almot a férjem takarítja, de amúgy kijárnak a kertbe gyakran. Többet mosok kezet mint azelőtt, amikor megsimogatom valamelyiket, utána rögtön kezet mosok, szerintem így nem lehet baj.

16 hetes km

2009. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kertes házban lakunk 2 kutyussal. Ugyanúgy imádom őket, mint előtte, de az udvarról a piszkot a férjem szedi össze.

Van egy ékszerteknősöm is, hetente tisztítom az akvásiumát. Nem viszem ki, mert helyben is ki tudom pucolni. Csak a vizet hordja ki belőle a férjem, miután egy szerkezet segítségével kiszívatom az akváriumból.

Anyáméknál hetente 2-3 alkalommal megyek, ott van 3 kutyus, 3 macsek. Imádom őket.

2009. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Családi házban lakunk, benti kutyával. Tiszta, oltott, egészséges állat. Ugyanúgy ellátom, simogatom, foglalkozom vele, enni adok neki, törlöm a sáros pracliját séta után, mint eddig. Kutya után természetesen mindig kezet mosok. Természetesen nem járhat be a hálószobába, és a leendő gyerekszobából is ki van tiltva. Olyan édes, amikor megáll a küszöbön, és nyújtogatja befelé a nyakát... :-)


A terhességemmel nincs gond, eddig a baba is egészségesnek tűnik.


22h

2009. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!