Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki 20 évesen szeretne...

Ha valaki 20 évesen szeretne gyereket, azt az embert felelőtlennek gondolnátok?

Figyelt kérdés
Az én helyzetemben felelőtlennek érezném magam, mivel nincs meg az a stabil háttér. Még tanulok, szüleimmel élek. Párommal 2és fél éve vagyunk együtt, mindketten szeretnénk később kisbabát. Viszont, ha már külön élnénk és biztos anyagi hátterünk lenne, akkor akár most is vállalnék. Ti hogy vagytok ezzel?
2014. febr. 15. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem illet, nálam nagyon komoly feltételei vannak a gyermekvállalásnak. Talán túlságosan is komolyak.

Viszont nem gondolom felelőtlennek azt, aki 20 évesen gyermeket vállal. A legtöbben éretlenek, illetve anyagilag gyöngén állnak hozzá, nem stabil a kapcsolat...etc., de nyilván vannak kivételek. Találkoztam is ilyennel, már kivétellel. Ha nem a semmire, más nyakára vállalja, rendesen, szeretettel neveli a kicsit, nem bánja meg és semmi, akkor nagyon tudom tisztelni. Sok jóval idősebb nem éri el ezt a szintet...

2014. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol megvan a "stabil háttér" oda szerintem nyugodtan jöhet a baba,akár 20 évesen is :) Ha még egyszer újra kezdhetném,én biztosan 20-22 évesen szülném az első babát.
2014. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos még nincs, párom most végzi utolsó évét a főiskolán (24 éves). Nem vagyok türelmetlen annyira,le szeretném az okj-s képzést, dolgozni is szeretnék. A legjobbat akarnám a gyereknek, így még várnom kell.
2014. febr. 15. 20:50
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha jó anyagi háttér van és itt nem csak arra gondolok hogy meg van amire épp kell, hanem van nyaralásra, pihenésre stb. Akkor be lehet vállani de persze csak akkor ha a pár férfi tagja is éppugy akarja. Nekem is elöjött már annó 20 évesen is az anyai ösztön, bár ez szinte kislány koromtól meg van de akkor még nem volt megfelelö partner hozzá, a sors fintora hogy 26 évesen már szülhettem volna mert meg volt minden ami kell de sajnos lassan 5 éve várjuk hogy sikerüljön végre. Persze hasznosan töltöttük az elmult éveket és olyanokat csináltunk amit gyerek mellett tuti nem lett volna, pl bejártuk a fél világot stb, de természetesen mindet odaadnám cserébe csak teljesülne már a vágyunk.
2014. febr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Drukkolok nektek! :)
2014. febr. 15. 21:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos nekem is meg voltak az elképzeléseim és úgy gondoltam 24-25 évesen szeretnék először szülni.Aztán 20 évesen megláttam a 2 csíkot a teszten,és tudtam abból kell gazdálkodnom amim eddig van.Főiskolásként,főiskolás párral,diákmunkával de bevállaltuk,már együtt éltünk albérletben,végeztünk a sulival,mellette dolgoztunk(persze én csak fiam 1,5 éves korától),lassan 3 éves,van diplománk munkánk,lakásunk autónk,jó anyagi helyzettel,és még csak 24 éves vagyok.Tudatosan nem akartam volna 21 évesen szülni de az élet máshogy hozta,és egyátalán nem bánom.De igen ha külön élnétek,és biztosabb hátteretek lenne akkor szerintem nem lenne akadálya. :)
2014. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem felelőtlenség de mindennek megvan a maga ideje teljesen felesleges siettetni. Persze más ha becsúszik egy baba. Az én ismeretségi körömbe 20 de még az felett pár évvel is csak az szült akinek becsúszott.
2014. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

20 éves leszek mindjárt.

4 hónap van hátra a szülésig. Mindig is 20 éves koromra terveztem az első babát. Befejeztem a sulit, dolgoztam is, a páromnak is nagyon jó munkahelye van, tudunk neki mindent biztosítani amit csak lehet.

Soha nem bántuk meg, bár még nem volt tervezett. Nagyon örülünk neki, mint ahogy a család összes többi tagja is. Már mindenki alig várja.

21 hetesek vagyunk, a párommal 5 éve vagyunk együtt, jegyesek is vagyunk. Szerencsére nagy boldogságban élünk.

2014. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom, az a húszéves, aki babát vállal, unatkozik. Húszévesen még rengeteg dolga van egy normális gondolkodású fiatalnak a babavállalás előtt. Minimum egy főiskolai, de inkább egyetemi diplomáig meg sem szabad állni, akkor pedig még 2-3 évig tanul, vizsgázik, és bulizik a haverokkal. A húszéves kor ennek az ideje. Ezután legalább két év kemény munka, hogy bedolgozza magát valahová, és nyugodt lélekkel mehessen szülni, majd legalább két évig otthon babázhasson. Számomra ez a dolgok ideális sorrendje. Ha így történik, egy húszévesnek még jO pár évig ideje sincs a babázásra gondolni, vagy max. csak dédelgetni azt mint egy gyönyörű jövőképet. Arról nem is beszélve, hogy a húszéves fiatalok párkapcsolata nem éppen az a kiforrott, stabil alapokon álló valami, amire babát lehet vállalni. Tisztelet a kivételnek, húszévesen még nincs kész az ember fia/lánya a gyerekvállalásra.
2014. okt. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy mindenki más és más. Én 20 évesen még fősulira jártam, és nagyon-nagyon naiv gyerek voltam még.

De vannak érettebb 20 évesek. Az anyagi háttér mellett azért az is fontos, hogy ki hogy áll fejben, milyen tapasztalatokra van szüksége. Ha visszagondolok, 20 évesen volt egy komoly kapcsolatom, aminek vége szakadt, a mai eszemmel már szóba sem állnék olyan emberrel, mint amilyen ő volt. 24 évesen ismertem meg a férjemet, 28 évesen szültem először.

Nekem jót tett, hogy akkor már tapasztalatom volt a párválasztásban, házasság előtt együtt éltünk, mire anyuka lettem, egy határozott, talpraesett nővé váltam, míg 20 évesen még korántsem lettem volna az. Így már az első babámnál olyan nyugodt magabiztos anyuka voltam, mint aki már többször szült. Ha én 20 évesen szültem volna akkor még egy riadt félénk kisgyerekként viselkedtem volna, biztos felnőttem volna a feladathoz, de nem ment volna könnyedén.

Mindenesetre nem gondolom, hogy aki 20 évesen szeretne gyereket az felelőtlen, ha van azért némi anyagi háttere, lehet 20 évesen érett rá valaki.

A fiatal anyaságnak megvannak az előnyei-hátrányai, ha nem élte ki magát, 30 párévesen újból kiélheti magát addigra már kamasz gyerekei lesznek.

De a legtöbb 20 éves akit ismerek azért még nem tart ott, vagy éretlen vagy nincs még anyagi háttere.

2014. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!