Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik Frontint szednek, mondjuk...

Gabszem kérdése:

Akik Frontint szednek, mondjuk pánikbetegségre, azoknak terhesen is kell/szabad szedni a nyugtatót?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból kérdezem, mert egy ismerősömnek rendszeresen kell szednie és felmerült bennem hogy terhesen is szedni kell vajon? Nem árt a babának?
2014. febr. 5. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
nem szokták engedni, legalábbis nekem két barátnömnek sme engedték. Ha csak most merült fel benne a terhesség akkor még nem lesz gond föleg ha nem több hónapos babás. 6. hétig semmi nem megy át a magzatba.
2014. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
NEM! Árt a magzatnak, szinte teljes mértékben átjut a lepényen, ezért az első harmadban ugyan még nem bizonyult teratogénnek -de pl. a szájpadhasadék kockázatát már akkor is növeli icipicit-, a 2. és 3. harmadban magzati szívritmuszavar, keringés dekompenzációt okozhat, illetve a hírhedt floppy baby szindrómát, azaz a gyerek benzodiazepin függéssel születik, és ennek minden veszélyének ki van téve: légzésdepresszió, görcsök, remegés, agitáltság stb. Veszélyes és tilos, az első harmad alatt le kell építeni, a további szedés pedig kizárólag alkalmanként, és semmi esetre sem rendszeresen történhet..
2014. febr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pánikbetegség gyógyítható, de ha valakinek olyan súlyos, akkor a rohamok kezelhetők, így nincs szükség a nyugtatóra sem.

Aki pánikbeteg, akkor az menjen el pszichológushoz, aki segít legyőzni, de legalább is kezelni a pánikrohamokat és akkor nincs szükség nyugtatóra. Bár a Frontin gyengébb változatát terhesen is meg szokták engedni, ha úgy látják jónak, hogy szedje a kismama.

Nekem is felírták kismamaként, én akkor lettem pánikbeteg pont, mikor terhes voltam, de nem szedtem gyógyszert, hanem magamtól rájöttem, hogy miként győzhetem le a rohamokat, majd pedig pszichológushoz kerültem és jógáztam és legyőztem a pánikbetegséget.

2014. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem szabad ilyeneket szedni. Próbáld kezelni a betegséged, orvos, pszichiáter stb. tudnak tanácsot adni és úgy vágj bele a babázásba. Ha pánikbeteg vagy akkor terhesen vajon mennyire erősödne fel a pánikbetegség? Már ketten vagytok, vagy mikor otthon vagy a picivel egyedül stb.?

Nem rosszat akarok, csak jót tényleg. Inkább kezeld babavárás előtt, és úgy vágj bele a projektbe.

Valamitől csak kialakult benned ez a betegség, valami csak kiváltja stb. ezeket kéne tisztázni magadban vagy orvossal.

Persze ha valaki gyógyzserrel terhes lesz, akkor ez van, talán semmi nem lesz, de tudatosan gyereket vállalni jobb körültekintően, a lehető legtöbbet megtenni azért, hogy ne legyen gond.

2014. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Panikbeteg vagyok... Amint kiderult, hogy terhes vagyok, felhivtam a dokit, hogy hogyan tovabb. Megtiltotta, hogy barmit is bevegyek! De hala istennek nem is volt szuksegem semmire! Pedig elotte eleg durva rohamaim voltak es nagyon gyakran. Olvastam errol nagyon sokat. Es altalaban a terhesseg segit legyozni ezt a betegseget! Nem mondom, hogy most 100%-on vagyok. De az mar nagyon jo, hogy gyogyszer nelkul kepes vagyok mindenre, amire az elmult egy evben nem voltam. Most mar 26hkm vagyok! Mondjuk a szulestol kicsit felek... Valojaban nem is a szulestol, hanem attol hogy nem hogy pont akkor fogok bepanikolni. De szules elott parszor elmegyek majd a pszichiateremhez. Szuper orvos! Szeretnem ha felkeszitene! Nagyon jo tanacsokat adott mindig! Es nem gyogyszerrel tomott! Nyugtatot adott, de csak vegszukseg esetere.
2014. febr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NoDrugs válasza:

Ashton Kézikönyv 1.Fejezet:


"Ellentétes hatások terhességnél. A benzodiazepinek átjutnak a méhlepényen, és ha az anya a terhesség késői szakaszában rendszeresen szedi, ha csak terápiás adagban is, újszülötti komplikációkat okozhat. A méhmagzat és az újszülött nagyon lassan bontja le a benzodiazepineket, és észrevehető koncentrációk fennmaradhatnak a csecsemőben két héttel a szülés utánig, melynek eredménye a „petyhüdt csecsemő szindroma” laza izmokkal, túlnyugtatással, és a képtelenséggel a szopásra. Két hét után kialakulhatnak elvonási tünetek, melyek a hiperérzékenység, magas hangú sírás és etetési nehézségek.


A benzodiazepinek terápiás dózisban úgy tűnik, hogy kis kockázatot jelentenek arra, hogy főbb veleszületett rendellenességet okozzanak. Azonban a krónikus anyai használat károsíthatja a magzati méhen belüli növekedést és gátolhatja az agyi fejlődést. Egyre nagyobb gondot jelent, hogy az ilyen gyerekek a későbbi életben hajlamosak lehetnek figyelemhiányos zavarra, hiperaktivitásra, tanulási nehézségekre, és autisztikus zavarok egy spektrumára."


http://www.youtube.com/watch?v=7R-y5O2W45U

2014. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!