Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes a sógornőm. A...

6 hetes terhes a sógornőm. A nőgyógyász ráparancsolt, hogy oltassa be magát H1N1 ellen. A háziorvos+elküldte, mert 12hetes alatt nem adhat neki. Mi van már?

Figyelt kérdés
Ő egyébként sem akart oltani,most hogy a két doki ellentmondásosan beszél még jobban elbizonytalanodott.Mikor érjük meg hogy valamiben egyetértenek? Ti hogy döntenétek?
2009. dec. 5. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ezt mondták,csak a háziorvos 18.hétig nem hajlandó beadni.14.hetes vagyok,és tegnap az oltópontok egyikében díjmentesen beadattam.Egyébként én megvárnám, a 3.hónap elött nem adatnám be.Szürnyű,ez az idegeskedés,tudom.
2009. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1) a háziorvos köteles beadni az oltást, ha a kismama kéri, és a nőgyógyásza is javasolja. Aki megtagadja, azt fel lehet jelenteni a tisztiorvosnál, és pénzbüntetés vár rá.


2) Az oltás éppúgy megosztja a társadalmat, mint a politika.


3) Én megpróbálnék várni a 10. hétig, és csak akkor oltatnék, mert addigra a baba főbb szervei mind kialakulnak, a fejlődési rendellenesség kialakulása a nullára csökken. A gáz az, hogy ez az idő a sógornődnél január elejére esik, a védettség kialakulása 2 hét, a járvány igazi beindulását meg épp januárra teszik a szakértők.


Na, most legyen okos az ember... A nőgyógyász valószínűleg úgy gondolta, hogy a magas láz miatti vetélés és fejlődési rendellenesség, valamint a betegség szövődményeinek a kockázata sokkal nagyobb, mint az oltás kockázata - amiről amúgy sem tudnak semmi kézzelfoghatót felmutatni, míg a kismamák és magzataik sorra halnak meg vagy kerülnek lélegeztetőgépre, és ez viszont kézzelfogható tény.

2009. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elmondok egy nagy titkot. Azért van a 12 hetes határ, amit szigorúan be kell tartatni, mert minden babának, ha bármilyen károsodása, fejlődési rendellenessége van az már a 12. hét előtt létrejön és mivel nem tudják, hogy az oltásnak milyen hatása van a magzatra, ezért ha a 12. hét után adatod be, akkor már nem perelhetsz azt mondván, hogy a te babád az oltás miatt lett beteg. Semmilyen más oka nincs annak a 12 hetes határnak.

Ennek bátran utána lehet nézni.

2009. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!És mi van azzal,hogy a méhlepény nem "engedi" át a vírusokat?Persze ha a méhlepény alól kidől a kismama.... Én mondjuk oltattam az egész családot.A fiam 5 éves.Nehéz döntés volt.
2009. dec. 5. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én oltattam 9 hetesen. Jól vagyok.Nem véletlenül jelentette ki a nőgyógyászok szövetsége, hogy minden kismama terhességi kortól függetlenül oltasson. Az oltás nincs bevizsgálva, hisz nem volt rá idő, de a kockázat, az anya élete magasabb!
2009. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól vannak az oltott kismamák. És később majd a gyereknek nem lesz baja? Mondjuk mozgásszervi rendellenesség vagy idegrendszeri, stb? Nem születéskor, hanem évek múlva! Az első 12 hétben fejlődik ki mindene!


Mivel ez is kérdés, leírom, hogy én is kismama vagyok, a 3. trimeszterben, és nem oltatok.

2009. dec. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak a terhesség alatti dohányzás ellen lenne most ekkora kapmpány, felhajtás! Ott ugyanis már bizonyítva van, hogy a dohányzás okozta oxigénhiány nem csak kis súlyt, koraszülést, amputációs jellegű végtaghiányt okozhat, hanem a gyermek későbbi életében is tettenérhető a károsodás: a gyerek betegesebb lesz, hajlamosabb a légzőszervi megbetegedésekre, allergiára, kisebb lesz az intelligenciahányadosa, bizonyos tanulási területeken (pl olvasás, szövegértés) akár két évvel is elmaradhat a kortársaitól, magatartási zavarai lesznek, felnőttkorában is nehezebben illeszkedik be a társadalomba. És nem véletlenül fogamlazok kijelentő módban.


Ennek az eredménynek a megszületéséhez 30 év kellett. Lehet várni 30 évet, hogy a H1N1 oltás is okoz-e károkat a felnövekvő nemzedékben. Én nem várok 30 évet. Jobb szeretném a gyerekemet élve, mint halva. Oltattam.


Viszont azt garantálom, sőt, fogadást is merek rá kötni, hogy a terhesség alatti dohányzás sokkal több magzat életét nyomorítja meg hosszú évtizedekre, mint a terhesség alatti H1N1 oltás.


20h km

2009. dec. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, már azon az állásponton vannak, hogy első harmadban is lehet oltatni. Kolléganőm menyét a saját apukája oltotta be, most 8hetes! (Azt nem tudom hány héttel ezelőtt kapta az oltást!)
2009. dec. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

17.59

Nagyon ügyes vagy... a babádnak már mindene kifejlődött,nincs rizikód és már azt is megfigyelték, hogy a harmadik trimeszterben lévő kismamák a legveszélyeztetettebbek. Olvass, és vigyázz magadra, remélem semmi gond nem lesz veletek. könnyű szülést kívánok!

2009. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!