Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom, hülyén hangzik, az...

Tudom, hülyén hangzik, az Elevittel kapcsolatban rossz tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert már volt olyan anyuka,aki konkrétan ennek szedésére fogta a vetélést? Ugye hülyeség, mert én is ezt szedem?
2009. dec. 3. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt,hogy emiatt vetél el valaki.Jó az Elevit,bár én a Gravidát szedem a jód miatt!
2009. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Aki elvetél, az sajnos mindenre képes ráfogni, hogy ezért meg azért volt, van aki nem fogadja el a puszta tényeket. Az Elevittől semmi baj nem lehet, főleg ilyen nem, nyugodtan szedd és ne hallgass más rémtörténeteire!
2009. dec. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia!én is ezt szedem,már a terhesség előt 2 hónappal elkezdtem szedni.Én attól féltem hogy hizni fogok tőle,amúgy is van túlsúlyom,de semmi ilyet nem tapasztaltam,eddig 3kg jött rám 16 hét alatt.Se hányingerem,semmi nem volt.Az hogy az elevit miatt vetélt el valaki,ezt nem hiszem el.Pont azért van,hogy a baba minnél egészségesebb legyen.16+3hetes kismami
2009. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Méghogy a vitaminoktól elvetélni! Ekkora butaságot, ki hallott már ilyet?

A vitaminokból építkezik és erősödik az immunrendszer, semmiféle káros hatása nincs a szervezetre, sőt, terhesség nélkül is kimondottan ajánlott a szedésük, nemhogy állapotosan!

Én szedtem az Elevitet, de székrekedésem volt tőle, így váltanom kellett Maternára, ennek kevesebb a vastartalma.

Ha neked semmiféle problémád nincs, akkor szedd csak nyugodtan tovább az orvos utasításainak megfelelően, ne foglalkozz ilyen butaságokkal!

Kellemes babavárást kívánok!

2009. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem van rossz tapasztalatom, de nem az Elevit tehet róla. Én a terhességem elején szedtem, kb. 6-7 nap után folyamatosan szédültem, fájt a fejem, és annyira rosszul lettem, hogy elájultam. Persze borzasztóan megijedtünk, kivizsgáltak, és kiderült, hogy érzékeny vagyok a B6 vitaminra. Ez okozta az ájulást. Így minden pocakosoknak ajánlott vitamin ki lett lőve, de szerencsére nem volt rá szükség. Végig tökéletes volt a vérképem, és egészséges kisbabánk született. :)
2009. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!Én az elejétől kezdve szedem,egyáltalán nem voltam rosszul.Persze lehet alkati kérdés is.Elvetélni tőle biztos nem fogsz, legfeljebb nem bírod (hányás) és veszel egy másfajtát.


37 hetes km

2009. dec. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Először érdemes a kisebb kiszerelést megvenni és akkor abból kiderül, hogy birod-e. Az Elevitből nem tudom, hogy van e kisebb kiszerelés, de a Gravidának van. De vetélést biztos, hogy egyik sem okoz, maximum hányingert, szédülést...
2009. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is Elevitet szedek. Mellé jódot+ Tamarin lekvárt(-: Nincs semmi gondom tőle. Egyébként én csak a 13. héttől szedem és előtte is volt sokszor székrekedésem, tehát nem hiszem, hogy teljesen az okozza, lehet, hogy csak még jobban rásegít. A vasra viszont szükségem van. ELVETÉLNI tőle? Minek hallgatsz meg ilyen baromságokat?
2009. dec. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, én is elevitet szedtem a fiamnál is, aki 3 éves. És most is (28hétben vagyok). A mostani terhességem elején kipróbáltam a femibiont, attól volt egy kis mellékhatás (pl. köröm töredezés, hajhullás, stb), de ahogy vettem megint elevitet, mindez hamar helyrejött! Vetélés kizárva! Olyat hallottam viszont, hogy némelyiktől van akinek hányingere van.
2009. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is szedtem az Elevitet, de abba kellett hagynom, mert cukros lettem, és azt mondták, hogy ez a vitamin befolyásolja a cukor felszívódását.

Egyébként ismerek egy gyerekorvost, aki szerint az Elevit miatt sárgulnak be nagyon a gyerekek, illetve anyuka májának sem tesz jót. Mivel nem értek hozzá, ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Csak azt tudom, hogy én nem ehetem.

(29. hetes mami)

2009. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!