Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves beoltott kismamák!...

Kedves beoltott kismamák! Volt köztetek olyan, akinek az oltás után, bármilyen problémája volt?! Gondolok itt, lázra, vagy egyéb más betegségre, szövődményre, aminek az oltás volt az oka.

Figyelt kérdés
Kérek minden kedves válaszolót,hogy ne ugassa le rögtön az embert(tisztelet a kivételnek), mert valaki ilyen jellegű kérdést tesz fel.A Kisfiunkat 2 hete oltották be.Az oltásra rá,két nappal megbetegedett.Láz,hányás,köhögés.A keményebb része 3 napig tartott.A doktornőnk szerint nem volt összefüggésben az oltással.De a keresztlányom dokija azt mondta,hogy a náluk oltott gyermekek megbetegedtek az oltás után. Ezért dilemmázok.27 hetes vagyok. Félek, hogy ha beoltatom magam, és belázasodok, akkor a Babámnak baja lehet. Mert ugye a láz a legveszélyesebb a magzatra.
2009. dec. 3. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia, egyidősek vagyunk én s 27 hetes terhes :-) és pont attól félek amitől te is. Főképpen azért, mert az életemben még soha nem vettem fel influenza elleni oltást és nem is voltam beteg. Úgy érzem, hogy rizkós most kipróbálni a babaával a hasamban, hogyan reagálna rá a szervezetem.


Olvas el a következő cikket, egyik kérdéshez már becsatoltam.

[link]

2009. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Én is 27 hetes kismama vagyok. És nagyon félek a beoltással. Nem magam miatt, hanem a baba miatt. Ha nem szabad gyógyszert szedni, mert árt, akkor oltani lehet?Kismamákon nem kísérleteztek, nincsenek adatok, sőt nem született még meg baba, oltott kismamától. Honnan tudjam nem e lesz valami baja a babának. ????
2009. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

34 hetesen oltattam be magam, 3 hete. Semmi problémám nem volt, és a többi ismerős kismamitól is ezt hallottam.De egy nagy előnye lett: már nem idegesít az ügy, nyugodt vagyok, és boldogan rendezgetem a babaszobát.

U.i: én is féltem, oltás után rohantam a patikába olyan lázcsillapítóért, amit kismamik is szedhetnek :-)

2009. dec. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! én 34 hetesen kaptam meg az oltást, semmi bajom nem volt eddig (két hét telt el). mégcsak levert sem voltam, semmi hőemelkedés stb.

szezonális inf. oltást nem kaptam, mert nem szoktam elkapni - a dokim ezért azt mondta, elég lesz a h1n1 elleni.

tanácsolni nem akarok semmit, mert szerintem az oltás-kérdés mindenkinél egyedi, a kockázatokat egyénenként kell mérlegelni, mégpedig orvosi segítséggel.

2009. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már született meg kisbaba oltott kismamától. Itt is írtak már, hogy semmi baja a babának.
2009. dec. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap reggel megyek, és beoltatom magam. Remélem ez lesz a helyes döntés.
2009. dec. 3. 16:30
 7/8 anonim válasza:
Én még nem hallottam arról , hogy beoltott kismamának megszületett a babája.
2009. dec. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

07:17-es, bár nem írta, hogy nincs baja a babának, de gondolom leírta volna. Ha nem hiszed, írj neki privit(-:

2009. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!