Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez mi lehetett? Nagyon furcsa...

Ez mi lehetett? Nagyon furcsa volt.

Figyelt kérdés

23. hét végén járok.Terhesség előtt se volt soha menstruációs görcsöm(tulajdonképpen fogalmam sincs, az milyen érzés lehet), terhesség alatt sem éreztem a méhemben semmit.

Akörnyékén néha húzódást igen, de feltételezem az a belső szerveimátrendezőse, inak nyúlása, szalagok, stb.


Azonban ma reggel mintha befeszült volna az egész méhem, enyhe görcsre emlékeztető érzés volt egy jó tíz percig, szintén enyhe émelygéssel kísérve. Biztosan nem emésztés, mert hasfájós vagyok,megismerema bélfájdalmat.



Mi lehetett ez? Nézessem meg magam orvossal, vagy ártalmatlan kísérőtünete a terhességnek?


2014. jan. 20. 10:03
 1/7 anonim válasza:
szerintem inkább nézesd meg az orvossal,nehogy utána baj legyen
2014. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én holnap leszek 23 hetes, és még mindig iszonyú erős görcseim vannak, amire az orvos azt mondta, hogy magesiumot szedjek, (Magnesii citricit szedek mert olcsóbb, és jobban felszívódik) mert ez normális, nő a méh, csinálja a baba a helyet. Az, hogy megnézeted az orvossal magadat, az nem árt, de nem tudom, hogy a magnesiumon kívül tudna e bármit javasolni. Érzed már a pici mozgását?
2014. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bekeményedett a hasad. Nekem a 20. héttől voltak ilyenek, nagyon sokszor alapból kemény volt a hasam, de volt, hogy ilyen görcsszerűen "húzódott rá" a keményedés, kicsit leírhatatlan érzés - aztán kemény volt a pocakom, mint egy labda, majd fokozatosan engedett ki újra. Elég kellemetlen. Nekem is magnesium citricit kellett szednem, napi 3x5 db-ot. Nálam semmit nem jelentettek ezek a görcsök, 40+2 napra teljesen zárt méhszájról indították a szülést, úgyhogy se nem nyílt a méhszáj a görcsöktől, se szülés nem indult be..
2014. jan. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsi, javítok: 3x1-et szedtem kezdetben, majd később 3x2-t és a 36.héten kellett abbahagynom.

3.válaszoló

2014. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hajjaj, de még hogy mozog, néha kifejezetten kényelmetlen, mintha botokat állítanának keresztbe (gondolom a végtagjai...) bennem, illetve a környező belső szerveimen is gyakorolja a ketrecharcot.

Most éppen a gyomromat rugdossa.

18. hét óta érzek kifejezetten erős rúgásokat.


Nem keményedésnek mondanám, inkább egy ételmérgezéses hasgörcshöz hasonlítanám az érzést, csak nem a belekben, hanem a méhben. És még nem az erős fájdalom, hanem az,amikor első jelként kellemetlenül feszülni kezd a bél, aztán néhány perc múlva fájdalom, majd spuri van.

Ilyesmi érzés volt, csak méhben.


Bocsánat, jobban nem tudom leírni, ehhez tudom némileg hasonlítani.Inkább a méhem alján éreztem, de gyértelműen sem emésztőrendszer, sem hasizom nemlehetett.

2014. jan. 20. 11:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy érezted, vagy valamilyen pozícióban? Nekem olyan fordult még elő sokszor- bár fogalmam sincs, hányadik hétig, hogy pl háton fekve ha nevettem, vagy köhögtem, akkor egy éles, késszúrás szerű fájdalmat éreztem, ami átment "görcs"szerű érzésbe, és kb 2-3 perc alatt múlt el (ált. össze kellett görnyednem).

Viszont ha az egész méhed befeszült, akkor inkább keményedésnek tűnik, bár azt írod, nem.

Orvos mit mondott?

2014. jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy kb 20-30 percig tartott, elmúlt és azóta se jött elő. Elkezdtem magnéziumot szedni, orvosig végül nem jutottam el, úgy voltam vele, hogy ha ismétlődik, akkor szólok neki.


Arra gyanakszom, hogy enyhébb magnéziumhiány lehetett - remélem igazam lesz és nem ismétlődik. Ha mégis, akkor felhívom az orvost.

2014. jan. 25. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!