Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák az első trimeszterben...

Kismamák az első trimeszterben oltattátok magatokat h1n1 ellen?

Figyelt kérdés
azóta hány hetesek vagytok? minden rendben?
2009. dec. 3. 09:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Megnyugtató, hogy nem én vagyok az egyetlen első trimeszteres, aki beadatta. Kb.4-5 hetes volt a terhességem (nov. eleje) amikor beadattam, most 9 és fél hetes vagyok. Az oltás után semmi mellékhatást nem tapasztaltam. Tegnap jártam a nőgyógyászomnál. Ultrahanggal megnézte a babám, azt mondta, minden rendben. Nem mondom, hogy nincs bennem kétely, de nyugodtabb vagyok így. Nálam döntő érv volt, hogy Ceizel Endre azt nyilatkozta, hogy az első trimeszterben is lehet, sőt kell oltani, és hogy olvastam arról is, hogy külföldön vizsgáltak olyan nőket, akik úgy oltatták be magukat, hogy nem tudták, hogy terhesek. Semmi káros következményt nem tapasztaltak sem a magzatokon sem az anyukákon. Jobban félnék attól, hogy elkapom és a magas láztól lesz baja a babámnak.
2009. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Már van egy fiam, az ő felnőtté válását szeretném megélni.. Hiába féltem a kis pocaklakómat, óvom mindentől, ha én közben belehalok egy vírusba, amitől megóvhattam volna mindkettőnket.


Én is pont erre gondoltam, hogy biztos sok kismama van, aki amikor oltatott azt sem tudta, hogy terhes. A magyar vakcina egyébként is kiemelkedő minőségű és hatású.Persze így is csak a remény marad.

2009. dec. 3. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!