Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Feltétlenül előbb kellene...

Susu9 kérdése:

Feltétlenül előbb kellene érezni a második baba mozgásait? Normális a méhösszehúzódás 16 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok és a második babánkat várjuk. Az első terhességemnél minden úgy történt, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. 16. hét előtt éreztem kis buborékoló, belülről csikiző "mozgásokat" és a 16. héttől kezdve pedig már jól érezhető mozgásokat, "rúgásokat". A mostani terhességemnél minden másképp alakult. 3 hónapig rosszullét és a terhesség negatív tünetei mind megbombáztak. Esténként és néha nap közben figyelem a mozgásokat, de nem érzek még semmit, csak méhösszehúzódásokat, ami megint csak megijeszt. A kislányomnál csak az utolsó hónapokban volt, de ritkán. Most pedig elég gyakran érzem a feszülést és meg is keménykedik a hasam. Magnéziumot még csak most fogok elkezdeni szedni, mert eddig ilyen jellegű problémáim nem voltak. Eléggé aggaszt a dolog, hogy minden rendben van-e, remélem gyors válaszokat kapok, mert nem szeretnék mindjárt az orvoshoz szaladni.

2014. jan. 8. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, h más a baba bioritmusa és éjjel egyelőre aktívabb. Én akkor éreztem jobban, ha a hátamon feküdtem és vmi rásimult a pocakomra.

15. héttől baromira görcsölt a hasam, csak feküdni tudtam. Az orvos felemelte a Mg. 2000-re, attól jobb lett (párosult hozzá hasmenés is). Pár napja már egészen normalizálódott, de azért még nem merek vigéckedni. Azt mondta, h most van a méh egy nagyobb növekedési fázisnál és attól fájok így. A 3. olyan terhességem, ami eddig eljutott, az első kettőnél semmi ilyet nem tapasztaltam.

17 hkm

2014. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én mindkét gyerekemet a 19.héten éreztem előszőr.

minden terhesség más,ne stresszelj.

a 2-at én is nagyon rosszul voltam. a terhesség feléig szédültem,hánytam,stb. nekem is már elég korán voltak keményedéseim ,de minden rendben volt.

a dokinak azért említsd meg.

2014. jan. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, 16 hetesen még én sem éreztem túl sok mozgást. Viszont a görcsöket és a keményedéseket vedd komolyan. A nőgyógyászom azt mondta 3-szor 1-2 magnéziumot be lehet szedni ilyen esetben. Feküdj sokat, ne emelj, ne cipekedj, ne hajladozz...stb. 18 hetesen mész ultrahangra úgyis, akkor meg fogsz nyugodni.

Viszont ha a fájások ismétlődnek, rendszereződnek, akkor mindenképpen be kell menni az orvoshoz.

2014. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a 3. babát éreztem a legkésőbb, (17. héten kapirgálást ami egyre erősödött) az, hogy már feszül a méhed az akár lehet normális is, de említsd meg a dokinak valszeg magnéziumot ír majd fel
2014. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ! Mindegyik válasz hasznos volt számomra. Én is a magnéziumra gondoltam, hogy az fog kelleni, de a magzatmozgás jobban aggasztott. Mindenhol azt olvassa az ember, hogy a 2-nál előbb érzi a mozgásokat, a 3-nál még korábban. Örülök, hogy ezt cáfoltátok, hogy a legtöbb esetben így van, de nem minden esetben. ;) Megfogadom a tanácsokat és köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. jan. 8. 14:12
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem 14tol 16hètig volt ilyen mèhösszehuzodäsom de csak este.azota ez elmult 19 hkm
2014. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindket terhessegnel koran ereztem az elso mocorgast.

De a masodiknal volt, sokkal ritkabban es bizonytalanabbul. Uh-n latszott, higy nagyon aktiv a masodik babam is, sokszor alig lehetett lemerni, en megse ereztem. Az oka egyszeru: elsonel hatsofali, masodiknal melsofali lepenyem volt. ;) Lehet, hogy nalad is ez van?

Ja es a ket gyerek habitusa is teljesen mas.

2014. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további hasznos válaszokat! Képzeljétek el, mi történt! Tegnapi nap éreztem először, és ahhoz képest, hogy semmi előjele nem volt (buborékoló, kaparó, pillangók stb), olyan erőseket rúg a méretéhez képest, hogy egy-kettőt kézzel is lehet már érezni. :D Azóta is többször jelentkezik és olyan erősen jelez, ahogy csak tud. :D Milyeneket fog később??? Összehúzódásokat a magnézium szedése óta hála az égnek nem vettem észre. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!!!
2014. jan. 11. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!