Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van az, hogy mikor...

Hogy van az, hogy mikor naptár szerint 7 hetesnek kellett volna lennem a doki azt mondta, hogy 5-6 hetes vagyok? Akkor most honnan számoljam? Máj.12. -én jött meg utoljára, ma kellene 9 hetes egy napsnak lennem. Vagy akkor csak 7-8?

Figyelt kérdés
2008. júl. 15. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvosok mindig az utolsó mensitől számolják,viszont az ultrahang a terhesség 8. hete adja a legpontosabb eredményt a terhesség korára vonatkozóan.Ezt a dokik az embrió nagyságából állapítják meg.

Nekem az első ultrahangon a doki 5-6 hetet mondott én biztos voltam,hogy majdnem 7. hétben járok.

10 nap múlva mikor visszamentem ultrahangra már 8 hetes voltam a méret alapján.Tehát annyi amennyit én gondoltam.

És onnantól kezdve már nem változott a terhesség kora.

2008. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor, ha a jönőhétem megyek már tuti lesz? A uh-n látta az embrot, crl:3mm és erre mondta. Az embrio nagyon pici volt, de akkor már lehet hogy behozta magá? És tényleg 9hetes vagyok?
2008. júl. 15. 16:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 5 hét 6 naposan voltam uh-n, amikor 3 mm mértek. Ré egy hétre 9,5 mm-et. Május 15-én volt az utolsó mensim, így most lépek a 9. hétbe. Ne aggódj!! Egyél sok vitamint, gyümit, zöldséget.
2008. júl. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szedek vitamint, és eszek sok gyümölcsöt :) Köszi a válaszokat, kiváncsi vagyo mit mondanak, majd a jöv. héten! Boldog babavárást mindenkinek!!!
2008. júl. 15. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is május 12-én jött meg utoljára, így ma kéne 9 hetes és 2 naposnak lennem. Tegnap voltam UH-on, ahol a doki 8 hetet állapított meg (most, hogy ez pontosan 8 hét, és a napokat nem mondta hozzá, azt nem tudom). Ő is mondta, hogy elvileg 9 hetesnek kéne lennem, ehhez viszont nagyon pici, viszont 8 hetesnek megfelelt. Remélem behozza majd a lemaradását és nem lesz gond vele. Írj majd hogy mi van veletek.
2008. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!