Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik heten hoztatok...

Hanyadik heten hoztatok vilagra a babatokat? Kinek milyen elmeny volt ez, volt valami kulonos dolog ami tortent kozbe veletek?

Figyelt kérdés
Apas volt?a parom elegge ockodik hogy bejojjon vagy ne kicsit meg van ilyedve,es az az igazsag en sem tudom,ti hogyan dontenetek?
2009. nov. 24. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szia én a 38. héten keltem arra hogy 5 perceseim voltak de nem volt durva szinte semmi de bementünk a kórházba ahol azt mondta a dokim délután fél 3kor hogy ne aggódjak mert ma nem szülünk.csak éppen elfelejtett megvizsgálni ( kicsit link alak de a családban minden gyerek nála született) negyed 4kor begörcsöltem jöttek az 1 percesek.vittek szülőszobába hívták orvosom hogy szülünk 4 ujjnyira ki vagyok tágulva azt mondta az nem lehet nem indul el ez vaklárma...na négyre 43 párc után kint volt a lányom aki első baba..apás szülés lett volna de mivel ilyen gyors voltam nem ért be időben :D ami a legjobb volt hogy az ügyeletes doki 36 órája volt bent de velem is olyan kedves volt hogy hihetetlen.még másnap is bejött hozzám gátat nézni meg a picit megnézni és még akkor is viccelődött nagyon aranyos volt. te hol fogsz szülni?még egy válasz a kérdésedre én nagyon boldog lettem volna ha életem "legnehezebb" órájában velem van apa
2009. nov. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én dec.3-ra voltam kiírva,de semmi!6.-án hajnalban fájásokra ébredtem,de nem volt vészes.8-ra mentem nst-re,hazaengedtek.Még elmentünk az auchanba bevásárolni,ott is voltak fájások.15percesek.Hazamentünk,és délután 4-kor hívtuk a mentőket,5-kor vettek fel a szülészetre.Átöltöztem,leborotváltak,akkor kérdezték,hogy apuka bejön-e?Mondtam,hogy ő szeretne,de még nem döntöttem.Én voltam az,aki nem igazán szerettem volna,hogy ott legyen.De mire megkaptam a kúpot,és meglett a hatása,addigra döntöttem és szóltam,hogy engedjék be!22:36-kor megszületett a kislányom,és nagyon jó érzés volt,hogy ott volt a párom.Nem egyedül kellett vajúdnom,volt kire támaszkodnom,volt kihez szólnom.
2009. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 gyerkőcöm van,2 a 40. ,1- 41.,1 pedig a 39. héten született.3 szülésemnél benn volt a párom nekem sokkal jobb volt ,de ez mindenkinél más.Az utolsó szülésnél nem tudott bejönni és lelkileg nem nagyon tudtam még feldolgozni.Olyan egyedül éreztem magam,és a mai napig úgy érzem hogy "cserben hagyott".Be tudott volna jönni ha akar, csak ráfogta a munkára.Nagyon jó érzés amikor ott van melletted és tudod hogy nem vagy egyedül.Amikor meglett a kicsi és odaadták és összehajoltunk 3-an, és csak nézitük és simogattuk, odasúgta a párom hogy nagyon szeretlek !az nagyon jó érzés.Mintha megállt volna az idő!Különös dolog nem történt velünk.Az a fontos hogy előtte beszéljétek meg hogy Te mit szeretnél hogy csináljon amikor bemegy veled.Mert mi például megbeszéltük hogy csak akkor nyúljon hozzám vajúdás közben ha kérem.Közben sokat ültem az ölében és masszírozta a hátam.De ez nagyon egyedi.Általánosítani nem lehet,ez mindenkinél más.Ha nem akar bemenni erőltetrni nem szabad.De szerintem ha leültök és elmondod Neki hogy ez neked fontos lenne meg fogja gondolni magát.
2009. nov. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

34 hétre született a pici lányom, 2350g-al. Percek alatt megszültem, és csak annyit engedtek meg nekem, hogy a kis lábát megérintsem egy pillanatra, aztán elrohantak vele. Még aznap átgyalogoltam a koraszülött osztályra ami a kórház túlsó végében volt, nagyon messze a szülészettől. 4 nap múlva foghattam meg.

A férjem bent volt a szülésnél, és nem bánta meg.Nekem meg nagyon nagy erőt adott hogy ott volt.

Már 8 hónapos a kislányom teljesen egészséges Hála Istennek.

2009. nov. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első azon a napon érkezett, amire ki voltam írva, 5 perces fájásokkal mentünk a kórházba, apa nem akart bejönni, én nem erőltettem. Nálunk már csak az utolsó percekben kell bemenni a szülőszobára és fel az ágyra, addig meg együtt voltunk. A másodiknál a 39. héten elfolyt a vizem, fájások nem voltak, bementünk a kórházba, kaptam szurikat, de mivel este volt és órák múlva volt várható a szülés apát haza kellett küldenem, most sem akart bejönni.

Szerintem ha nem akar akkor ne erőltesd, de én sok olyat is hallottam már, hogy ott meggondolja magát és mégis bemegy, lehet a Te párod is így lesz. Gyors és komplikációmentes szülést kívánok.

2009. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Most született a fiam. 13-án 39.héten.Ő a harmadik gyermekünk,és minden szülésnél bent volt velem a párom.Olyan élmény volt számára amit még él, nem fog elfelejteni.Ő minden apát próbál rábeszélni,hogy legyen ott a szüléskor.Nekem sokat segített,hogy végig ott volt velem.

A párodnak üzenem:nem bánja meg ha veled lesz a szülőszobán.

2009. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! 42. hétre született a kislányom, császárral. Nekem nagyon jó érzés volt, hogy bejött a férjem és fogta végig a kezem :) De nem erőltettem, magától döntött így. Azt mondta, hogy látni szeretné az első pillanattól a ő kislányát.
2009. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a fiammal október 29re voltam kiírva,de nem akart elő jönni.így 2nap múlva nst-re kellett mennem(okt.28).fogadott doki híján órákat kellett várni a szülészet folyosóján a kiértékelésre.Én már akkor mondtam,hogy ma este vissza jövök szülni.Így is lett.éjfélre értünk be 5perces fájásokkal.Az ügyeletes akkor törölgette a szundi után a szemeit...megvizsgált és azt mondta reggel 10előtt ne számítsak babára.Majd kimehettem apához.de mivel szinte semmit nem aludtam,így ingerült voltam és nem voltam vevő apa aggódó poénkodásaira.így bekéredzkedtem a szülőágyra,hátha(naivan gondoltam)alhatok egy kicsit.2x megkérdezte a szülésznő,hogy szeretnék e beöntés,kérdeztem van e valami haszna,értelme.Azt mondta akár 2órával is megrövidítheti a vajúdást-na uccu gyerünk.akkor leborotvált,és a beöntés utáni 20perc volt a legkellemesebb idő a vajúdás alatt :-)Majd hajnali 3kor burokrepesztés,és utána szinte tök egyedül hagytak szenvedni az ágyon,na akkor nagyon hiányzott apa!Azóta nem láttam egészen addig míg meg nem szültem.Így szenvedtem lassan erősödő tolókkal reggel 6ig,mikor is lejött az osztályvezető főorvos,ránézett az nst-s papíromra,és azt mondta hozzátok a vácuumot,szülünk.Tegyem hozzá alig tágultam valamit!Így lett meg a babám 29én reggel 6:42kor.Persze mikor belekezdtünk a szülésbe,kérdeztem,apa be jöhet e,persze be...de a nagy hajrában elfelejtettek neki szólni.

ami nagyon különleges volt mikor rám tették a fiam,és mikor tisztán illatosan már hármasban nézegethettük őt :-)

mellesleg nekem sem akart szinte végig apa bejönni,de az utolsó hetekben már azt mondta ott lesz,de lemaradt.

Majd májusban,mikor a tesó jön :-)

2009. nov. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még nem szültem , majd a héten fogok remélem! De 3 x kértek meg barátnőim, hogy legyek velük amikor szülnek, mert az apukák nem akartak ott lenni. Izgultam, hogy hogyan tehetem magam hasznossá, de valójában nagyon könnyű volt, csak azt kellett figyelnem hogy mit kívánnak tőlem a barátnőim. Massziroztam őket, beszélgettünk, csendben voltam ha azt akarták. Együtt vettük a levegőt a fájásoknál... tartottam a hátukat mikor nyomni kellett és ők is egy csodás felejthetetlen élménnyel ajándékoztak meg engem. A legszebb dolgo a világon, mikor baba születik! Az én párom bent lesz, igaz nem bírja a vért, de majd a fejemnél fog állni :-),

Beszélgessetek erről, de én csak azt mondom, hogy ne hagyjátok ki a közös szülés élményét! Még jobban összeköt majd titeket és szerintem a gyerek-apa kapcsolat is jobb lesz!!!

2009. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12:58-as vagyok

bocs elírtam:október 26ra voltam kiírva :-)

2009. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!