Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok, mire...

9 hetes kismama vagyok, mire számitsak?

Figyelt kérdés
9 hetes kismama vagyok. Mulhéten volt első nögyogyászati vizsgálatom a terhesség alatt, illetve megvolt az első UH. Ezt követően mi lesz a köv lépés? Milyen vizsgálat, milyen héten? Mennék ki barátomhoz angliába, s nem tudom milyen vizsgálatokat kell letudnom, hogy utána pár hétig ne kelljen dokihoz menni.
2013. nov. 28. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Ebben a cipőben járok én is.

Most el kellene menni a védőnőhöz, ő kitölti a kiskönyvedet. Aztán (nálunk) a terhesgondozáson kell megjelenni, ott adnak beutalót a 12. heti UH-ra és vérvételre. Ez mindenképp fontos, szóval vagy addigra érj haza, vagy utána menj ki, de azt kalkuláld bele, hogy a 16. héten megint itthon kell(ene) lenned.

2013. nov. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12. héten genetikai UH

16. héten vérvétel

18-20 héten UH

2013. nov. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Fontos kérdés, hogy fogadott orvosotok van-e, vagy sztk-s rendelésre jártok.

Nekem fogadott orvosom van, ő adott minden beutalót, időpontot, így a védőnőnek nem sok dolga van velem.


Ha nincs fogadott orvos, akkor a védőnő mondja, hogy mikor, hova kell mennetek.


Elvileg kellene egy labor (oda engem mindig a nőgyogyi küldött), és egy EKG (ezt a háziorvos intézi).


Amúgy a 12. heti genetikai ultrahang, a 16. heti AFP (laborvizsgálat), és a 19-20. héten ismét egy genetikai ultrahang.

Egyenlőre ezek amik fontosak.


Keressétek fel a területileg illetékes védőnőt, ő pontosan el fogja mondani, annak függvényében, hogy fogadott, vagy sztk-s orvosotok van-e.


Most ennyi jutott eszembe, remélem, nem hagytam ki semmit.


Boldog babavárást!


31. hkm

2013. nov. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, 12. héten UH (ez a protokoll szerinti első kötelező). Nekem kellett menni laborvizsgálatra és EKG-ra is. Aztán 16. héten AFP, itt lényeges, hogy a megadott időpontban menjél, mert ha túl korán/későn mész, fals eredmény jöhet ki.

18. héten genetikai ultrahang. Közben/utána (kórháza válogatja) terheléses vércukorvizsgálat.

Hosszabb szünet a vizsgálatokban ez után fog következni, de nagy pocakkal már nem nagyon repülhetsz, az autós és buszos út pedig a trombózisveszély miatt kerülendő...

2013. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem minden hétre jutott valami vagy vérvétel, vagy uh, vagy nőgyógyászhoz kellett menni vagy védőnőhöz vagy fogorvoshoz vagy háziorvoshoz...
2013. nov. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A 12.uh vizsgalat az egyik legfontosabb, meg a kiskönyv. szerintem menj el most a védőnőkhöz velük mindent megtudsz beszélni mert mindenhol változo mit ki ad ki mikor kell menni stb. A 12heti ami legközelebb lesz és a legfontosabbés mindenhol igy van, a labor ekg nallunk raér akkor vagy utanna is.
2013. nov. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!