Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok, és...

7 hetes terhes vagyok, és mindig görcsöl a hasam. Egyik nap eroősebben, másnap gyengébben. Normális ez?

Figyelt kérdés
Elkezdtem aggódni emiatt, mert az egyik kolléganőm is terhes (egyidős pocakosok vagyok, mind2nek máj15 volt az utolsó mensi napja, elég mókás :D) és neki alig görcsöl, és ritkán. Nekem pedig szinte mindig. Ugye nem kell ez miatt aggódnom?
2008. júl. 9. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

attól függ milyen görcs. ha előtte nem éreztél még hasonlót, akkor szerintem csak a méhed tágul. nekem 6 hetesen voltak olyan fájdalmaim, hogy csak feküdni tudtam.

egyébként ha nem vérzel és nem végzel erős fizikai munkát, akkor nincs gond.

2008. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az normális, ha időnként érzed, hogy picit görcsöl, de csak rövid ideig vagy szúrkál. Ahogy nő a poci egyre gyakrabban érzi az ember, de inkább a szúrkálást. A görcsölés, ha szinte folyamatos, akkor nem normális, lehet, hogy a beágyazódásnál van gond. Én a helyedben felkeresném az orvosom vagy a védőnőm, nehogy vetélés legyen a vége. Addig is pihenj sokat.

18 heteske

2008. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Néha csak picit szúrkál, néha meg görcsölget. Erős görcseim nincsenek. Nekem a beágyazódáskor kezdődtek a görcsök(akkor 1 hétig annyira görcsölt, hogy borzalom,meg volt egy pincuri barnázásom), úgyh.nekem olyan mintha már 5 hete menstruálnék, csak persze ez azért elviselhető, sőt jó érzés, mert tudom, hogy a baba miatt van :)
2008. júl. 9. 15:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Örülök a kérdésednek mert én kb. 5 hetes terhes vagyok és néha nekem is szurkál a hasam.Már teljesen megijedtem,hogy nem marad meg a babám.Neked mikortól látott az orvos szívhangot?Kérdezted tőle gond e a görcsölgetés?
2008. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne aggodj,ha nem eros gorcseid vann csak szurak es neha ezekenyebb az nem baj,a mehed tagul...a baboca most csinalja a helyet maganak.Nekem is voltak szurkaim es gorcshoz hasonlo fajasaim,de a a dokim megnyugtatott,h ha nem allando es nem sokat faj csak ugy neha neha akkor nincs baj.En 1x vettem eszre h barnazom,nagyon megijedtunk(mert a tavly elvesztettunk 1 babat)es rohantam a dokihoz es letiltott a szexro(szex utan barnaztam).

Amugy most is szurkal jobb oldalt,de ez termeszetes .Ne aggodj!

Gratulalok a babahoz!

18 hetes pocakos

2008. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is szurkálok és fájok picit 5 hetesen. Sőt, időnként úgy érzem, mintha izomláza lenne a hasamnak. Oyan fura érzés, nehéz megfogni, de az izomláz áll hozzá szerintem legközelebb. Ne izgulj, minden rendben!
2008. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is május 15-én volt az utolsó mensim. Nekem is voltak erős mensigörcseim naponta többszőr is. Ezért (is) kell szednem napi 3x2 MagneB6-ot. Ez ellazítja a görcsös részeket. Mostanra szinte teljesen elmúlt.

Szerintem nem 7 hetes terhes vagy, hanem 8!!! :)

2008. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!