Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elvileg 10 hetes kismama...

Elvileg 10 hetes kismama vagyok, megis a meh tetejet siman ki lehet tapintani a koldok alatt 1 ujjnyival. Hogyan lehetseges ez?

Figyelt kérdés
Angliaban elek, ma toltottem a 10. hetet, es orvos itt csak 12 het korul vizsgal eloszor. Szerdara kaptam idopontot a szulesznohoz. Feltunoen nagy mar a pocakom, ami az elozo 2 terhessegemre nem volt jellemzo ilyen idos terhesen. Az utolso mensesem augusztus 31-tol volt, de csak masfel napig, kozepes mennyisegu. Lehet, hogy akkor mar terhes voltam? Anyai agon tobb ikerterhesseg is volt. Nagyon rossz, hogy itt ilyen ketsegek kozott hagyjak a kismamakat 12. hetig. Segisegeteket elore is koszi!
2009. nov. 16. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, egyrészt lehetséges, hogy egy hónappal idősebb a terhességed, mint gondoltad. Másrészt minél többedik terhesség, annál hamarabb kezd el nőni a pocak.


De ez tényleg gyanús. Én 18 hetes vagyok (igaz, első baba), a méh mégis több ujjnyival van a köldök alatt. 10 hetesen még sehogy se tudtam kitapintani a méhemet, annyira el volt bújva a medencében.

2009. nov. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Három dolog lehetséges szerintem. Azok amiket Te is írtál.

Mivel a harmadik terhességed, lehet, hogy ezért nő gyorsan a hasad. Én a negyedik terhességem 16. hetében járok és már akkora a hasam, amivel mások szülni szoktak.

Lehet, az is, hogy a számított idő előtt volt a megtermékenyülés és már idősebb a terhesség.

És persze előfordulhat ikerterhesség is.

Csak egy ultrahang vizsgálat döntheti el a dolgot. Itthon már biztos túl lennél egyen és az utolsó két okot már kizárhatták vagy megerősítették volna.

Ha teheted, kérj Uh vizsgálatot.

2009. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Probaltam idopontot kerni, amire azt a valaszt kaptam, hogy majd 12. het korul amikor megnez az orvos, csinal majd UH-t is. Ja! Es ne aggodjak, a terhesseg termeszetes allapot.
2009. nov. 16. 13:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez azzal nem indokolhato, hogy tobbedik terhessegrol van szo, ugyanis a pocak valoban lehet nagyobb, novekedhet hamarabb a tobbedik babat varva, mint az elsonel, de a meh ettol meg nem no gyorsabban, ahogyan a baba sem fejlodik gyorsabban. Egy baba eseteben a tobbedik terhessegnel az okozza a nagyobb, vagy koraibb pocakot, hogy a mehtarto szalagok, a hasizom, a bor mar egyszer kinyult, hiaba huzodik vissza, mar nem lesz soha annyira eros, mint az elso terhesseg elott, nem tartja mar annyira erosen a bent levo dolgokat, hamarabb elkezd ereszkedni. De a meh ettol fuggetlenul meg ugyanolyan tempoban no.

Ha valoban a 10. hetben lennel, akkor meg javaban a szemeremcsont mogott kellene lennie a meh tetejenek. A 12. heten hagyja el. Ez biztos.

Itt ez a kep, epp tegnap masoltam be valakinek, itt meg is tudod nezni, hogy hol kellene jarnia a 10. hetben, illetve hany hetesen kellene ott lennie, ahol te erzed:

[link]

Kb 18 hetesen kellene ott jarnia, ahol te talalod.

Ikerterhessegrol nincs tapasztalatom, de szerintem meg ikerterhessegnel sem jarhatna 10 hetesen ilyen magasan.

Ha valoban ott van, akkor csak az johet szoba, hogy kozel ket honappal hamarabb fogant a babad, idosebb terhes vagy, csak valamiert mensiztel es nem vetted akkor meg eszre.

De ez meg azert gyanus, mert tobbedik babaval ha 18 hetes lennel, akkor mar nagy esellyel a magzatmozgast is ereznek kellene. Legalabbis en az elso babat ereztem 18 hetesen, a masodikat 14 hetesen es tobbedik babanal szerintem mar egyertelmuen meg lehet allapitani, hogy a baba mozog.

(Egyebkent en is Angliaban elek, itt varom mar a 2. babamat, ismerem a rendszert, de nem szolok hozza, mert en az egesszel tokeletesen elegedett voltam, szoval most ugysem ezt szeretned hallani.)

Ha nagyon idegesit a dolog, akkor en a helyedben bemennek a surgossegire, elmondanam a panaszomat es kernem oket, hogy vizsgaljanak meg. Ha nem is uh-t keszitenek (bar nekem azt is csinaltak, amikor surgossegire mentem beverzessel), de legalabb egy orvos megtapogatna a hasad es megmondana, hogy az tenyleg a meh teteje-e. Ha ugy erzi, hogy igen, akkor kizart, hogy elkuldene uh nelkul ekkora elteres eseten. Legalabbis en addig nem jonnek el.

Neha nehezebben akarnak erteni a szobol, de hatarozottnak kell lenned, akkor tisztelegnek, mint a katonatiszt es igen segitokeszek.

2009. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszodat. Problemam nekem sincs az itteni orvosokkal, csak turelmetlen vagyok. Mostmar kivarom a holnapot, kivancsi vagyok mit mond a szuleszno. Lehet, hogy O is megvizsgal es okosabbak leszunk. Ha valami gyanus neki, remelem elkuld hamarabb a dokihoz.
2009. nov. 17. 08:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja! Ha nem gond, szeretnem tudni a Te itteni tapasztalataidat. Foleg, ha jok. Koszi elore is, boldog babavarast!
2009. nov. 17. 08:28
 7/7 anonim ***** válasza:

A baba mozgását nem kell feltétlenül érezned, ha netán már a 14. hétben lennél, sőt a 18.-ban sem. Az, hogy mikor érzi valaki a mozgást, az nem csak attől függ, hogy hányadik babát várja, hanem, attól is, hogy mennyi szír van a pocak körül, milyen erős az izomzata, de főleg attól, hogy hol fekszik a lepény. Ha a lepény elölfekvő, melsőfali, akkor jóval később lesznek érzékelhetőek a magzatmozgások. Ha készült volna ultrahang, akkor most ezt is lehetne tudni. De szerintem se izgulj, baj biztosan nincs, azt meg előbb-utóbb megtudod, hogy mi a helyzet.

Második voltam.

2009. nov. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!