Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik a magánrendelés,...

Hogyan zajlik a magánrendelés, ha nem ismerem az orvost, soha nem voltam nála?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy buta a kérdés, de nem tudom hogyan is megy ez. Kismama vagyok, van egy kiszemelt orvos akiről sok jót hallottam, szeretnék hozzá járni terhesgondozásra, szülni, illetve a későbbiekben is szeretném biztos pontnak tudni. Azt tudom, hogy nála sorszámos rendszer működik, nem telefonos egyeztetés. Veszek egy sorszámot, bemegyek és tovább? Elmondom panaszom, megvizsgál, elküld uh-ra vagy vizsgálatra, na de mondjam neki, hogy hozzá akarok járni? Nem fura ez úgy, hogy még sosem találkoztunk? Mármint láttam már, tudom ki az de én még nem voltam nála. Nagyon béna vagyok ebben, tudnátok nekem segíteni? Köszii :)
2013. okt. 30. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi bementünk (a férjemmel együtt mentünk, már megfogant a pici), leültünk, elmondtuk, hogy honnan hallottunk róla, és azért jöttünk, mert szeretnénk megismerni, kérni egy vizsgálatot, beszélgetni és utána dönteni, mert jó eséllyel vele szeretnénk végigcsinálni a terhességet és később a szülést. Szimpatikus, kedves volt, ezért meg is egyeztünk, hogy akkor maradunk nála. Nyíltan és őszintén beszéltünk, és úgy láttam, értékelte :) Neked is ezt ajánlom! :)
2013. okt. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért várd meg, hogy milyen a vizsgálaton. Lehet, hogy neked nem is lesz szimpatikus. Ha az, a második alkalommal mikor mész hozzá mondhatod, hogy szeretnél hozzá járni tanácsadásra és majd a 20 hét után pedig mondhatod neki, hogy szeretnél nála szülni. Addig felesleges. Sok sikert!
2013. okt. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! 2. de az első vizsgálat után mi a garancia, hogy vissza fog hívni másodikra is ?
2013. okt. 30. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem ő fog visszahívni, hanem amikor vége a vizsgálatnak te megkérdezed tőle, hogy legközelebb mikor kellene jönnöd, és a megbeszélt nap előtt te fogod keresni, hogy akkor konkrétan hányra jöhetsz, vagy ha meg kell venni a sorszámot, akkor arra a napra fogod megvenni.
2013. okt. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is mikor terhes lettem, akkor ajánlás alapján jelentkeztem be az orvosomhoz. Bementem a megbeszélt időpontra, elmondtam, hogy van egy pozitív tesztem és, hogy akkor szeretném tudni mi is van, tényleg terhes vagyok-e stb. Megvizsgált, uh, cytológia, kiírta a laborokat, mivel magánrendelés, mondta, hogy tud laborba segíteni, hogy azért ne kelljen külön pénzt kiadnom, de nekem szerencsére a háziorvos kiírja a laborokat, így azokat sztk alapon meg tudom csináltatni. Elmondta még mi a teendő, milyen vitaminokat szedjek, mire figyeljek, és mondta, hogy akkor két hét múlva jöjjek, és akkor már nézünk szívhangot is. Ez így megy azóta is.

Nekem nem volt fura, hogy még nem találkoztunk, én úgy voltam vele, hogy a szimpatikus, meg alapos akkor megtartom, ha nem, akkor váltok. Szerencsére nagyon kedves, és megbízható. A 12.-dik heti genetikai uh. után mondtam neki, hogy akkor nála szeretnék szülni, és megkérdeztem ennek mi a menete. Az árra is rákérdeztem, hogy nála mennyi egy szülés. Szóval szerintem az egyenes beszéd a legegyszerűbb. Elvégre ő egy szolgáltató, és Te fizetsz érte, így az összes kérdésed, panaszodat meg kell tudnod vele beszélni. Legalábbis szerintem.

2013. okt. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megkérdezed mikor kell jönnöd legközelebb(ez általában 4 hét),de kismamáknak mondani is szokták maguktól.

Én most 25hetesen mentem vadidegen orvoshoz,mivel költözés miatt váltanom kellett...Bementem és elmndtam neki,h többen ajánlották,szeretném,ha "kirpóbálnánk"egymást...

2013. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!