Mi történik, ha egy állapotos nő 12. vagy 18. heti genetikai vizsgálatán kiderül, hogy nagy valószínűséggel sérült a baba?
Figyelt kérdés
Abortusz lehetséges még ebben a terhességi szakaszban is?2013. okt. 26. 10:36
1/10 anonim válasza:
ABortuszt 6. vagy 12. hétig lehet megcsinálni,addig vetetik el a babát. vagy meg tartod vagy megszülnőd kell,meghal
2/10 A kérdező kommentje:
Akkor minek a vizsgálat, ha így is úgy is meg kell születnie a beteg babának is?
2013. okt. 26. 10:44
3/10 anonim válasza:
Ez nem teljesen így van,csak akkor ha nem betegség miatt akarod elvetetni,betegség miatt a 24.hétig végeznek abortuszt de csak orvosilag indokolt esetben.
4/10 anonim válasza:
Ha beteg a baba, akkor van lehetőség abortuszra a 12. hét után is. Pontosan nem tudom, meddig.
5/10 anonim válasza:
A harmadik válaszolóhoz csatlakoznék. "Anyai válsághelyzet" (tehát egészséges baba esetén is) 12. hétig lehet elvetetni. Utána genetikai rendellenesség esetén a 24. hétig lehet elvetetni, de ezt mindig megelőzi valamilyen - nem UH és nem vérvétel alapján történő - genetikai vizsgálat. Tehát ha "csak" a kombinált, AFP, integrált teszt lett rossz, akkor még magzatvízvétel jön, ill. genetikai UH, csak után lehet biztosan tudni, hogy beteg a baba.
6/10 anonim válasza:
a 3as valaszolonak igaza van ha beteg a baba 24hetig el lehet vetetni azert vannak a genetikai uhok es a kombinalt teszt AFP magzatviz minta .
7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.
A genetikai betegségeket (már csak az elnevezésből is gondolom), az anya életmódja nem befolyásolja, ugye?
Vagy csökkentheti a betegség esélyét egészséges életmóddal, vitaminokkal?
2013. okt. 26. 11:18
8/10 anonim válasza:
Betegség illetve egyéb egészségügyi okok miatt, orvos ajánlatra 24dik hétig vegeznek terhesség megszakítást! 12hetig akiknel nem kívánt terhesség!
9/10 anonim válasza:
Nem igazán befolyásolható életmóddal sajnos. A nyitott gerinc (ami nem genetikai betegség, de meg lehet miatta szakítani a terhességet) az egyetlen, aminek a kockázatát sok folsavval lehet csökkenteni. Amúgy meg az életkor ami "hajlamosít", vagyis nagyobb a valószínűsége a betegségnek, ha idősebb a kismama, de nem, tudtommal nem lehet befolyásolni.
10/10 anonim válasza:
A genetikai betegség kizárólag a petesejt és a spermium DNS-ének minőségén múlik. Ha van, az már a fogantatás pillanatában eldől, csak akkor még nem igazán tudják vizsgálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!