Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8+4 napos terhesség az most 8...

8+4 napos terhesség az most 8 vagy 9 hetes?

Figyelt kérdés
Lehet fura kérdés de nekem nem egyértelmu. Ha most valaki megkérdezi hogy hány hetes terhes vagyok akkor az most 8 vagy 9nek számit? koszonom
2013. okt. 25. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Most 8 hetes vagy, 8+6hetesig. Majd 9+0 hetesen már 9 hetes leszel.
2013. okt. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Ez miért fontos? Nem mindegy, hogy 8 vagy 9?
2013. okt. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
8, mert a betöltött hetek számítanak
2013. okt. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az értelmeseknek koszonom a választ!
2013. okt. 25. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem is mindig gondot jelent ez a dolog. A hónapokat meg már az elején nem bírtam számon tartani, hogy akkor most hányadik hónapban is vagyok. Én vagy azt mondom, hogy 36 hetes 3 napos vagyok, vagy azt, hogy betöltött 36 hetes vagy azt, hogy holnap lesz 37 hetes. :D Nem tudom hivatalosan hogyan kellene, a doki ha ír a kiskönyvbe akkor azt írja 36+5, ha CTG-n kérdezik és azt mondom 36+5 akkor azt írják 36 hetes vagyok.
2013. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fogalmazok, hogy a 9. héten vagyok...
2013. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Én vagy úgy mondtam, hogy betöltött 8. héten vagyok, vagy úgy, hogy a kilencedik hétben járok.

Mindkettő oké.

A vizsgálatok szempontjából a betöltöttet nézik mindig.

Tehát a 12 hetes UH-ra mehetsz 12+0 -12+6-ig valamikor.

2013. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
2-es vagyok: Gondolom nekem szólt ez a cinikus köszönöm, de tényleg nem értem mi jelentősége annak, hogy mennyi hetes terhes valaki pl: 8 vagy 9. A doki tudja, a védőnő is tudja, hiszen benn van a kiskönyvben. Akkor kinek kell olyan nagyon precízen megmondani? Ha megkérdezi egy ismerős? Annak nem mindegy?
2013. okt. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még nincs kiskonyvem, itt a 10ik héttol adják. Nemcsak ismerosoknek, magamnak is akartam a választ hogy tisztázodjon és legfoképp azért mert mult héten korházban kotottem ki és ott kérdezték hányadik hétben vagyok.
2013. okt. 25. 17:53
 10/10 anonim ***** válasza:
30 hete van már kiskönyvem, de még mindig mindenki (orvos, védőnő, fogorvos, EKG-s doki, nővérek, CTG-n) megkérdezi, hogy Hány hetes terhes? Senki meg nem nézi a kiskönyvemet, mindenki kérdezi és nem számolgatnak. Szóval azért ez nem így van, hogy csak a szomszédok miatt akarja tudni az ember, hogy akkor hogyan is mondja azt, hogy mennyi idős terhes. Eleinte amúgy én is számoltam, hogy 8 hetes 5 napos stb. , de aztán minden uh-n mást mondtak, "ez most 10 hetes 3 naposnak felel meg, (pedig elvileg 9+5 voltam) szóval egy idő után már magad sem fogod tudni a napokat. Nekem mindig pénteken tölti (az első uh szerint, és a peteérés szerint) a heteket, én csütörtökön járok CTG-re ott mindig kérdezik hányadik hétben vagyok, én meg mondom, hogy holnap lesz 38 hetes. (általában erre azt írják, hogy 37 hetes vagyok, pedig hát inkább már 38-nak érzem magam :D)
2013. okt. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!